portakal-cicegi-bisiklet-gunleri-festivali-(3)Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde bu yıl ikincisi düzenlenen Portakal Çiçeği Bisiklet Günleri Festivali, 200 bisikletçinin katılımıyla gerçekleştirilen kortej turuyla başladı.

Köyceğiz Belediye Spor Kulübü öncülüğünde bu yıl ikincisi düzenlenen Portakal Çiçeği Bisiklet Günleri Festivali’ne, 35 şehirden 200 bisikletçi katıldı. Üç gün sürecek festival, caretta yolunda gerçekleştirilen kortej turuyla start aldı. Köyceğiz Gölü kıyısında bulunan Kulak Mesire ve kamp alanından yola çıkan bisikletçiler, dünyaca ünlü İztuzu Plajına turu tamamladı.

AK Partili Köyceğiz Belediye Başkan Vekili Nadi Pirci, “Bu sene ikincisini düzenlediğimiz Portakal Çiçeği Günleri Festivalimize bugün start veriyoruz. Köyceğiz Belediyespor ile Köyceğiz Belediyemizin ortaklaşa düzenlediği bir program, gelen misafirlerimiz de yeni yapılan kamp alanımızı çok beğendiklerini söyledi. Bugün İztuzu, yarın Çandır, 3. gün ise Topgözü seferimiz olacak. Bisiklet turizminin ülkede giderek gelişmekte, bölgeye gelen misafirlerin Köyceğiz’den güzel anılarla sağ salim ayrılmaları için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest