ramazan-oncesi-yerli-turist-akini-(1)Muğla’nın Marmaris İlçesi’ndeki plajlar, Ramazan ayına sayılı günler kala özellikle yerli tatilciler ve bölge halkının akınına uğruyor. Vatandaşlar çocuklarıyla gün boyu deniz ve güneşin tadını çıkarıyor.

Marmaris’te yağmur ve rüzgarlı havalar geride kaldı. Cadde üzerindeki elektronik termometrelerin 35, hissedilen sıcaklığın 40 dereceye ulaştığı ilçede vatandaşlar Ramazan ayı öncesi aileleriyle birlikte plajlara akın etti. Atatürk Caddesi’nden İçmeler Mahallesi’ne kadar uzanan 11 kilometrelik mavi bayraklı halk plajlarında yoğunluk oluştu. Sabahın ilk saatlerinde günü birlik gezi tekneleriyle kısa turlara çıkan vatandaşlar, öğle vakti denizin keyfini sürdü. Kimileri güneşlenmeyi tercih ederken, bazıları serinlemek için denizden çıkmadı. Heyecan arayan tatilciler ise plajlara konumlandırılmış su sporları istasyonlarında jet ski, banana, sürat teknesi ve deniz paraşütü aktivitelerine katıldı.

Ramazan ayına girmeden önce deniz ve güneşin tadını çıkartan emekli Yaşar Kızılağaç, “Havaların aniden ısınmasıyla bizler de arkadaşlarımızla birlikte Ramazan öncesi deniz ve güneşin tadını çıkartıyoruz. Ramazan ayı sonrası tekrar soluğu denizde alacağız” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest