marmaris-rotary-kulubunden-cumhuriyet-ve-demokrasi-vurgusu-_Marmaris İlçesi’ndeki Rotary Kulübü’nün devir teslim töreni beş yıldızlı Blue Bay Otel’de gerçekleştirildi. Marmaris Rotary Kulübü 2016-2017 Dönem Başkanı Sevdiye Darıcıoğlu oldu. Darıcıoğlu, “Hepimizin sağduyu ile cumhuriyet ve demokrasiye savunmak ilk görevimizdir” dedi.

Marmaris Rotary Kulübü geleneksel devir teslim töreni, 5 yıldızlı Blue Bay Otel’de düzenlenen yemekli etkinlikle gerçekleştirildi. Devir teslim töreni, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler adına bir dakika saygı duruşu sonrası İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Rotary Kulübü’ne destek veren kişi ve kurumlara teşekkür plaketi verildi. 2015- 2016 Dönem Başkanı Sümeyra Şinik, yapılan seremoniyle görevini 2016-2017 Dönem Başkanı iş kadını Sevdiye Darıcıoğlu’na teslim etti.

Katılımcılara kürsüde konuşma yapan Marmaris Rotary Kulübü 2016-2017 Dönem Başkanı Sevdiye Darıcıoğlu, “Cumhuriyet ve demokrasiyi savunmak asli görevimizdir. 15 Temmuz gecesi nereye gideceği belli olmayan uzun bir gece atlatılmıştır. Ancak şimdi hepimize düşen görev, sağduyuyla hareket etmek, demokrasiyi ve toplumsal huzuru sonuna kadar savunmaktır. Biz Marmaris Rotary kulübü olarak her darbe ve darbe girişiminin karşısında; Cumhuriyetin, ulusal egemenliğin, laik ve demokratik sosyal hukuk devletinin ve toplumsal barışının yanında olduğumuzu ülkemizde ve parlamenter sisteme bütün gücümüzle sahip çıkacağımızı bir kez daha ilan ediyor, bir daha asla yaşanmaması umuduyla tüm halkımıza başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, şehitlerimize ve hayatını kaybeden sivil vatandaşlarımıza rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz” dedi.

Konuşma sonrası davetliler, çalan canlı müzik eşliğinde eğlendi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest