İdart Sanat Galerisi Rıfat Koçak Eserlerine Ev Sahipliği Yapıyor

Rıfat Koçak, uzun bir aradan sonra, Bodrum’da açtığı kişisel sergiyle sanatseverler ile buluştu. 25 Aralık’ta açılan sergi, 20 Ocak tarihine kadar devam edecek.

Bodrum İdart Sanat Galerisi, Sanat Okulu Caddesi’nde bulunan eski bir rum evinden galeriye dönüştürülen yeni adresindeki ilk sergisini gerçekleştirdi.  Sergide Rıfat Koçak’ın son dönem çalışmaları yer alıyor.

Sergi ile Göknur Gürcan Arat’ın, eski bir Rum evini  İdart Sanat Galerisi’ne dönüştürdüğü yeni mekanının açılışı da gerçekleştirildi.

Sanatçı Rıfat Koçak, sergide özellikle küçük boyutlu resimler yer almasının nedenini “Yılbaşında sevdiklerinize sanat hediye edin” sözleri ile açıkladı.

Çok büyük ilgi gören serginin açılışına;  ressam, sanat severlerin yanı sıra, CHP İlçe Başkanı Durmuş Ali Öztürk, CHP milletvekili aday adayı Hüseyin Anıl katıldı.

Rıfat Koçak

Üç senedir Bodrum’da kişisel sergi açmayan sanatçı, 1992’de Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. 1995 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. İlk kişisel sergisini 1993’te gerçekleştirdi. “ Kabus ve Korkular”, “Ayin”, “Helezonik Düşler”,  “Atölyelerim”, “Balıkların Gecesi”, “Yokuş Aşağı”, “Tren Yolları” gibi dizi resimler yaptı. Çalışmalarını Bodrum Kızılağaç’daki atölyesinde sürdüren sanatçının, yurtiçi ve yurtdışındaki birçok koleksiyonda resimleri bulunuyor.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest