marmariste-runmarisrun-yarimaratonu-(2)Marmaris Belediyesi ve Uzunetap iş birliğiyle ilk kez düzenlenen RunMarisRun Yarı Maratonu’na 602 sporcu katıldı. İlçedeki Netsel Marina’dan start alan maratonda çocuklar için 500 metrelik MiniMaris ve 5, 10 ve 21 kilometrelik etapları koşuldu.

Şenlik havasında geçen organizasyonda 21 kilometrede 1 saat 19 dakika 43 saniyelik derecesiyle Nina Byckov birinci oldu. Byckov’u Sanem Eser ve Yeliz Kurt izledi. 10 kilometrede 35 dakika 11 saniyeyle Üzeyir Söylemez, 5 kilometrede ise 18 dakika 18 saniyeyle Suat Karabulak ilk sırayı elde etti.

Marmaris Belediye Başkanı CHP’li Ali Acar da 5 kilometrelik halk koşusu etabına katıldı. Marmaris’in birçok sportif etkinliğe ev sahipliği yaptığını belirten Başkan Acar, “Rekora doğru gidiyoruz. Bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz RunMarisRun yarışlarına ev sahipliği yaptık. Bu bizim için çok anlamlı oldu. Hem ilçeden hem değişik marmariste-runmarisrun-yarimaratonu-(1)illerden hem de başka ülkelerden gelen sporcularla kent yaşayanımızı kaynaştırdık. Spor adına farkındalık yaratmaya çalıştık. Bunu geleneksel hale getireceğiz. Katılımın daha da yüksek olduğu daha profesyonel organizasyonlara zamanla ev sahipliği yapacağız” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest