super-luks-yat-ace-(1)Ermeni asıllı milyarder Rus iş adamı Samvel Karapetyan’ın, “Ace” isimli 87 metrelik yatı, Bodrum’a getirildi.

Turizm, inşaat, gayrimenkul sektöründe 5 milyar dolarlık serveti ile Rusya’nın dünyaca zengin iş adamları arasında yer alan, Tashir Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Samvel Karapetyan’ın “Ace” isimli süper lüks motoryatı Yunanistan’ın Santorini Adası’ndan bu sabah Bodrum’a geldi. Yalıkavak Koyu’na demirlenen yattan erken saatlerde 3 VIP araç ile ayrılan Karapetyan’ın 5 yıldızlı bir otelde Rus iş adamları ile buluştuğu göne sürüldü. Karapetyan’ın yakınları, görenlerin hayran kaldığı yatta, uzun süre güneşlendi, sohbet etti.

Ermenistan Milli Takımı’nın kazandığı her maçtan sonra 200 bin dolar prim vermesi ile samvel-karapetyantanınan Karapetyan’ın yatına, akaryakıt ve gıda takviyesi yapıldı. Yatın, iki gün Bodrum koylarında kaldıktan sonra Rodos Adası’na geçmesi bekleniyor.

Almanya’da “Lurssen Yachts” adlı firma tarafından inşa edilip 2012′de denize indirilen Ace, görünümü kadar konforuyla da dünyanın en iyi yatları arasında yer alıyor. 28 personel çalışan, 6 kabininde 12 konuk ağırlayabilen yatta, SPA merkezi, Rus banyosu, masaj odası, jakuzi, spor salonu, diskotek, sinema odası, iki yüzme havuzu ve mini denizaltı bulunuyor.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest