tulin-cakir-bodrum-(2)Bodrum’da yaşayan ressam Tülin Çakır (62), uzun yıllar bankacılık sektöründe çalışıp emekli olduktan sonra aldığı resim derslerinin sonunda dördüncü kişisel sergisi “Sağım Solum Bodrum”u sanatseverlerin beğenisine sundu.

Ressam Tülin Çakır, bankacılıktan emekli olduktan sonra başladığı resim eğitimi sonucunda dördüncü kişisel sergisini Bodrum’daki Osmanlı Tersanesi Sanat Galerisi’nde açtı. 9 yıldır Bodrum’da yaşayan ressam Çakır, Bodrum’da ilk kez sanatseverlerle bir araya gelmenin heyecanını yaşadı.

1970′de Bursa Kız Enstitüsü Resim bölümünden mezun olduktan sonra, uzun yıllar bankacılık sektöründe çalışan Çakır, emekli olduktan sonra, 1997′de İstanbul Özel Sanat Durağı Atölyesi’nde Doç. Veli Sapaz, 2000 yılında Prof. Basri Erdem ve ardından 2002 yılı sonuna kadar ressam Burhan Yıldırım ile resim çalışmalarına devam etti. 9 yıldır çalışmalarına Bodrum’daki atölyesinde devam eden Çakır, Bodrum’daki ilk sergisinde de resimlerinde de ilçeyi anlattı. Tuval üzerine yağlı boya ile yaptığı 32 eserinin yer aldığı sergiyi, “Sağım Solum Bodrum” ismiyle sanatseverlerin beğenisine sundu. Sanatseverler, sergiye ilgi gösterdi. Bodrumla ilgili çekilen ya da çektiği fotoğrafları yorumlayan Çakır, sergide tekneleri, sahilleri, Gümüşlük sahilini, Bodrum’un taş evlerini resimlerine yansıttığı eserlerine yer verdi. Çakır’ın sergisini sanatseverler, 19 Temmuz’a kadar ziyaret edebilir.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest