sahibinin-cezalandirdigi-jack-turistlerin-ilgi-odagi-oldu_Bodrum’da sık sık kaçıp, denize girdiği için hastalanan “Jack” adlı köpek, sahibi tarafından korkup inemediği bir bar masasının üzerine konularak “cezalandırıldı”. Sahibinin İngilizce ve Türkçe “Cezalı, sevmeyin” yazılı bir not da iliştirdiği sevimli hayvan, turistlerin ilgi odağı olurken, kimi uyarıya rağmen dayanamayıp sevdi, kimisi de mama için bahşiş bile bıraktı.

Bodrum Çarşı Merkezi’ndeki Pala Bar’ın işletmecisi 29 yaşındaki Görkem Gökalp, bir yıl önce sokakta bulup sahiplendiği iki yaşındaki “Jack Russel Teriyer” cinsi, “Jack” adlı köpeğinin sık sık kaçıp, denize girmesi ve uzun süre denizde kalması sonucu hastalanması üzerine çareyi onu cezalandırmakta buldu. Gökalp, sevimli köpeği Jack’i işlettiği bardaki bir masanın üzerine koyup, masaya Türkçe ve İngilizce sahibinin-cezalandirdigi-jack-turistlerin-ilgi-odagi-oldu_4olarak yazdığı “Cezalı sevmeyin” notu iliştirdi. Sevimli hayvan 1 metre 20 santimetre yüksekliğindeki masadan atlamaya korktuğu için inemeyip, cezasını çekerken, turistlerin de ilgi odağı oldu. Nota rağmen bazı turistler dayanamayıp Jack’i severken, kimisi mama için bahşiş bile bıraktı. Bir seyahat acentesinde çalışan 23 yaşındaki Duygu Şahin de masada “Cezalı sevmeyin” notunu görünce önce şaşırdığını belirtip, “Böyle güzel bir köpek sevilmez mi? Dayanamayıp, sevdim. Ancak, sonra sahibinden hikayesini dinleyince cezayı hak ettiğini anladım” dedi.

Görkem Gökalp de köpeği Jack’in aşırı sevgiden şımardığını belirtip, “Masadan indiği anda hemen fırlayıp, 100 metre ilerdeki sahile konuşuyor. Gün boyu da çıkmıyor. Biz de çaresiz kendisine böyle bir ceza verdik” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest