24 Öğrenci Servisi’nin ” S ” Plakasının İptal Edilmesi İstendi…

Bodrum Cumhuriyet Savcılığı, Bodrum ve beldelerinde servis araçlarına sahte evrakla S plaka verildiği iddiası ile soruşturma başlattı. Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturmanın Konacık beldesi başta olmak üzere Bodrum Yarımadası’nın diğer beldelerini de kapsadığı öğrenildi.

Olay, Konacık beldesinde son aylarda birçok kişinin S plakalı servis aracı alması ile ortaya çıktı. Konacık Belediye Başkanı MHP’li Mehmet Tosun’un beldesinde duyduğu söylentileri araştırması üzerine Konacık Belediyesi’nde karşılığı olmayan sahte evrakla 24 araca S plaka verildiğini öğrendi.

Konacık Belediye Başkanı Tosun’un bizzat kendisinin yaptığı soruşturma sonucunda bir belediye personelinin fotokopi ile çoğalttığı sahte Belediye Encümeni kararları ile ” S plaka tahsis belgesi” verdiği ortaya çıktı. Belediye personelini görevden alan Başkan Tosun’un, durumu Bodrum Cumhuriyet Baş Savcılığına bildirmesi ile adli soruşturma başladı. Olayda kullanılan evrakların bilgisayar yolu ile düzenlendiği ve soruşturmanın çok yönlü olarak sürdürüldüğü öğrenildi. Soruşturma kapsamında Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğünde müfettişlerin yaptığı inceleme sonunda, emniyet personelinin kusurunun bulunmadığının ortaya çıktığı öğrenildi.

Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, “Bizim 7. ayda başlattığımız bir idari soruşturma ile başladı. Yeni belediye kanunu çerçevesinde servis aracı plakası tahsis ediyoruz. Tahsis yazısı veriyoruz ve Emniyet’imiz de bunları tescil ediyor. Bunlarla ilgili usulsüzlük duyumları geldi beldemizdeki bazı vatandaşlarımıza. Bu konuda bizim bilgimiz olmadan, Belediyenin onayı olmadan bazı encümen kararlarını çoğalttıkları, hazırladıkları ve bununla ilgili de trafikten araç tescil ettirdikleri duyumları gelmeye başladı. Bunun izini sürdüğümüzde; bizim yaptırdığımız idari tahkikat sonucu 24′e yakın aracın plaka izin belgesinin belediyemiz kayıtlarında bulunmadığını, bizim bilgimiz haricinde düzenlendiğini ve trafikten tescillerinin yapıldığını tespit ettik. Ve hemen idari soruşturmamızı tamamlayıp, Bodrum Savcılığına suç duyurusunda bulunduk. ” dedi.

Başkan Tosun’un 11. ayın 8′inde Emniyet ve Jandarma’nın trafik birimlerine yazı göndererek bu araçların plakalarının men edilmesini istediklerini açıkladı.

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığının BodrumYarımadası’nda bulunan diğer beldelerde, Şoförler Odası’nda ve İlçe Trafik Müdürlüğünde konu ile ilgili olarak bilgi istediği de öğrenildi.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest