sehit-aileleri-marmaris-(2)Muğla’nın Marmaris İlçesi’ndeki beş yıldızlı bir konaklama tesisinde, Van Şehit Aileleri Derneği üyesi olan 40 kişilik şehit yakını grubu ağırlanıyor. Fethiye’nin ardından Marmaris’e gelen şehit yakınlarının sonraki durağının ise Bodrum olduğu belirtildi.

Terör örgütü PKK’nın şehit ettiği görevlilerin baba ve kardeşlerinden oluşan 40 kişilik grup, Muğla’nın turistik ilçeleri Fethiye, Marmaris ve Bodrum’da ağırlanıyor. Kentlerde birer gün kalacak aileler Fethiye’nin ardından bugün de Marmaris’e geldi. Aileleri Marmaris’te, Kaymakam Celalettin Yüksel başta olmak üzere kent protokolü karşıladı.

“Dinimiz, kitabımız ve bayrağımız bir”

Açıklama yapan Van Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ahmet Baki, “Biz hepimiz Kürt’üz, hepimiz şehit ailesiyiz, devletimizle, milletimizle biriz, beraberiz. Dinimiz bir, kitabımız bir, bayrağımız bir. Bu birliği bozmaya kimsenin, hainlerin güçleri yetmez. Dün, Fethiye’de bugün, Marmaris’te yarın Bodrum’da, ileride ülkemizin diğer köşelerindeki şehit ailelerinin fertleriyle görüşüp, bu birlik, beraberlik anlayışımızı onlarla da paylaşmak istiyoruz” dedi.

Marmaris Kaymakamı Yüksel ise “Şehitlerimiz en değerli varlıklarımız. Onların bizlere emanetlerini ilçemizde ağırlamaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz” dedi.

Şehit Babasının Cumhurbaşkanından Talebi

Şehitlerin yakınları da gazetecilere açıklamalar yaptı. Şehit Jandarma Er İlhan Bahçe’nin babası İsmet Bahçe, “Dönemin Başbakanı, şimdiki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla 2007 yılında Van’ın Erciş İlçesi’ndeki TOKİ Sağlık Ocağı’na oğlumun ismi verildi. Üç sene sonra 2010′da oğlumun ismi sağlık ocağından kaldırıldı. Altı yıldır Kaymakam ve tüm yetkililere oğlumun isminin neden kaldırıldığını sormama rağmen hiçbir cevap alamadım. Defalarca Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a mektup yazdım durdum ama bir sonuç alamadım. Kime başvurduysam bunun nedenini öğrenemedim. Sizlerden ricam lütfen Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bu mesajımı iletin. Şimdi Sayın Cumhurbaşkanımızdan bu konuda bize yardımcı olmasını, oğlumun adının tekrar yaşatılmasını istiyorum” dedi.

Marmaris’in en büyük 5 yıldızlı Green Diamond Otel’e giriş yapan, kendilerine yörenin ürünleri hediye edilen 40 şehit yakınının daha sonra tekne turuna çıkacağı, geceyi ilçede geçirip, ertesi sabah yapacakları kahvaltının ardından iki günlüğüne de Bodrum’a gideceği öğrenildi.

Organizasyonun Marmaris ayağına ev sahipliği yapan Güney Ege Otelciler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bülbüloğlu, ülkenin değişik köşelerindeki şehit ailelerini ilçede ağırlamayı sürdüreceklerini söyledi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest