selami-sahinder-yarim-asirlik-sanat-hayatina-ozel-konser_1Ünlü şarkıcı ve besteci Selami Şahin ‘sanat hayatının 50′nci yılı konser programı’ kapsamında Bodrum’da sahne aldı. 15 Ağustos’ta 68 yaşına girecek olan Şahin, çocuklarının sahneye getirdiği pasta ile erken kutlama yaptı.

Selami Şahin, 50′nci sanat yılı nedeniyle verdiği konserler kapsamında Bodrum Antik Tiyatro’da sevenleriyle buluştu. Konseri aralarında Fedon, Akrep Nalan, Yonca Evcimik, Şahin’in eşi Didem Şahin ve çocuklarının olduğu 1500 kişi izledi. Konserin başlamasıyla, Demet Akalın ve eşi Okan Kurt da kucaklarında kızları Hira ile konsere geldi. Konserine çocukluk yıllarını anlatan kısa bir film gösterimi ile başlayan Şahin, 15 yaşında anne ve babasının yanından ayrıldığı tahta bavulu ile sahneye çıktı. İlk olarak “Seninle Başım Dertte” şarkısını seslendiren Şahin ardından “Alışmak Sevmekten Zor”, ilk yaptığı ve Altın Kelebek / Yılın Bestesi ödülünü aldığı bestesi “Sen Mevsimler Gibisin” ve “Sana Merhaba Dedim”, “Sensiz Olmuyor” şarkılarını seslendirdi. Daha sonra çocukları Lider Şahin, Emirhan Şahin ve İrem Şahin pasta ile sahneye gelip, 15 Ağustos’ta 68 yaşına girecek babalarına erken doğum günü kutlaması yaptı. Duygulu anlar yaşayan Şahin zaman zaman gözyaşlarını tutamadı.

selami-sahinder-yarim-asirlik-sanat-hayatina-ozel-konser_2DEMET AKALIN’LA DÜET

Pastanın kesilmesinden sonra devam eden konserde Selami Şahin’e “Seni Seviyorum Anlıyor musun?” isimli şarkıda pop müziğin ünlü ismi Demet Akalın eşlik etti. Selami Şahin, şarkı aralarında da hayatı ile ilgili anekdotlara yer verdi. Şahin 15 yaşında Hatay’dan ayrıldığını ve müzikle uğraşabilmek için çok çeşitli işlerde çalıştığını anlattı. Şahin şöyle dedi:

“Bugünlere ulaşmak kolay olmadı. Ama ne kazandıysam annemle ve babamla, ailemle paylaştım. Kendi kendime kitapların yardımıyla nota öğrendim. İlk bestem “Sen Mevsimler Gibisin” ile yarışmaya katıldım ve babam yaşındaki bestekarlar ile yarıştım. 4′üncü Altın Kelebek / Yılın Şarkısı ödülünü aldım. 400′e yakın bestem var. Bunların içinden bir repertuvar seçtik. Bu gece sadece kendi bestelerimi sizlere seslendireceğim.”

selami-sahinder-yarim-asirlik-sanat-hayatina-ozel-konser_21Şahin kendisi ile düet yapan Demet Akalın’a da teşekkür etti.

2 saat sahnede kalan Şahin’i konseri sonunda sevenleri ayakta alkışladı.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest