serdar-sandaMuğla’da, belediyenin kent estetiğinin yansıtılması için özel olarak yaptırdığı üç heykelden “Serpil” adlı heykel, onarıldı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin “Yeşil Alanların Temalandırılması projesi kapsamında merkez ilçe Menteşe’ye yerleştirilen heykeller, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce tahrip edildi. İlk olarak İzmirli heykel sanatçısı Cumhur Ata Türk’ün yaptığı Kocamustaefendi Caddesi’ndeki yeşil alana dikilen Keçili Yörük heykelinin bir boynuzu, ardından Sınırsızlık Meydanı’ndaki Hayvan Sevgisi heykelindeki kadının ise eli kırıldı. Son olarak ise Recai Güreli Caddesi üzerindeki Serpil heykeline zarar verdi. Heykeldeki kadının elindeki çay bardağının kırılması ve tabağın içinde sigara söndürülmesi ise büyük tepki çekmişti.

DHA’nın haberlerinin internet siteleri ve gazetelerde geniş yer bulmasının ardından Muğla Büyükşehir Belediyesi, harekete geçti. Serpil heykelindeki kırılan kadının kolu ve çay bardağı onarıldı. Sigara söndürülen çay tabağı ise temizlendi. Serpil Park’ta çay ocağı işletmeciliği yapan Serdar Şanda, “Artık kimse heykele zarar veremeyecek. Yerleştiğimiz güvenlik kamerası sürekli kayıt altında olacak. Eğer aksi bir durumla karşılaşırsak kayıtları emniyete vereceğim” dedi.

Belediye yetkilileri ise fiberden yapılan diğer heykellerin ise onarımının kısa sürede tamamlanacağını ifade etti.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest