begonvil-saglik-vakfi-dis-taramasi-(4)Bodrum Sağlık Vakfı bünyesinde eğitim ve tedavi gören 100 engelli çocuk ve gencin diş sağlığı taraması yapıldı.

Bodrum Sağlık Vakfı bünyesindeki Begonvil Eğitil ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim ve tedavi gören 100 engelli bireyin diş tedavisi ve taraması hafta sonunda gerçekleştirildi. Vakıf binasında iki gün süren taramada, Prof. Dr. Ertuğrul Sabah ve Ege Ağız Diş Sağlığı ve Diş Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Süleyman Coşkun ile dört hekim görev aldı. 15 engelliye, dolgu ve gerekli tedavi uygulandı. 5 engelli bireyin ise diş kliniğinde tedavilerinin başlayacağı belirtildi.

Vakıf Başkan Yardımcısı İbrahim Akkaya’nın bulunduğu etkinlik sonrasında Akkaya, desteklerinden ötürü Coşkun’a plaket vererek teşekkür etti. Akkaya, “Daha önce de diş ve çeşitli sağlık kontrollerinden geçirdiğimiz çocuklarımızı ve engelli bireylerimizin her türlü sağlık kontrolü ve bakımlarını aksatmadan sürdürüyoruz. Bu kez de diş ve ağız bakımı açısından önemli olan kontrolleri gerçekleştirdik. Bizlere destek veren ve ücret almadan bu kontrolleri gerçekleştiren hekimlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest