sokak-hayvanlari-icin-mama-getirip-skecleri-izlediler1Bodrum Umurça İlkokulu öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında drama eğitiminde hazırladıkları skeçleri sokak hayvanları yararına sahneledi. Skeçleri izlemeye gelenler izleyicilerden bilet yerine topladıkları mamaları hayvan barınağına teslim edilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan “Okullar hayat olsun” projesi kapsamında Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulunda verilen drama eğitimine katılan Umurça İlkokulu 4-A sınıf öğretmeni Hülya Erkıral, okul öğrencilerine de eğitim verdi. Drama eğitimi sonucunda ortaya çıkan tiyatro gösterisi ise sosyal sorumluluk projesine dönüştürüldü. Oyunun biletleri ise, izlemek isteyenler tarafından getirilen sokak hayvanları için mamalar oldu. Toplanan mamaların barınağa bağışlanacağı belirtildi.

Bodrum’da Umurça İlkokulu’nda, “Okullar Hayat Olsun Projesi” kapsamında Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulunda drama eğitimi alan 4-A sınıfı öğretmeni Hülya Erkıral, okul öğrencilerine de bir ay boyunca eğitim verdi. Çalışmalar sonucunda drama kursuna katılan 20 öğrenci, üç skeç hazırladı. Öğrencilerin hazırladığı bu skeçlerin sosyal sorumluluk projesi kapsamında bugün okuldaki salonda sahneledi. Ancak bilet satışı yapılmayan gösteri için farkı bir yöntem uygulanarak, çocukların sokak hayvanlarıyla olan ilişkilerini iyi yönde etkilemek için, oyunu izlemek isteyenlerden bilet yerine, sokak hayvanları için mama getirmeleri istendi. Oyunu izlemeye gelenler kedi ve köpek maması getirdi.

sokak-hayvanlari-icin-mama-getirip-skecleri-izledilerUmurça İlkokulu Sınıf öğretmeni Hülya Erkıral, “Okulda gerçekleşen drama eğitimi soncunda ortaya çıkan tiyatro oyunlarını sahneleme kararı aldık. Aynı zamanda bu çalışmayı sosyal sorumluluğa dönüştürdük. Hem sokak hayvanlarına bir faydamız olacak, hem de çocukların sokak hayvanları ile iletişimini geliştirmeyi hedefledik. Tiyatroyu izlemek isteyenlerin getirdiği mamaları, yine çocuklarımız ile birlikte, barınağa teslim edeceğiz” dedi. Proje kapsamında birer kiloluk 50 torba kuru mama, 250′şer gramlık 10 kutu yaş mama toplandı.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest