kaza-3Bodrum Turgutreis Mahallesinde sabah saatlerinde meydana gelen trafik kazasında bir araç iş yerine girerken kazada 10 kişi yaralandı.

Öğrencileri tarafından “Şeker Hoca” diye adlandırılan, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden emekli öğretim üyesi Doç. Dr. Ahmet Ünal Şimşek, Bodrum’da fren yerine gaza basınca, otomobiliyle çarşıya daldı. Kazada 10 kişi yaralandı. Park halindeki bir otomobil, bir motosiklet ve bir iş yerine çarparak durabilen otomobil, ortalığı savaş alanına çevirdi.

Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden emekli öğretim üyesi Doç. Dr. Ahmet Ünal Şimşek, bugün saat 13.00 sıralarında 48 LM 509 plakalı otomobiliyle Mehmet Hilmi Caddesi’nden Turgutreis Çarşısı’na dönüş yaptığı sırada, yanlışlıkla fren yerine gaza bastı. Birden hızlanarak kontrolden çıkan otomobil çarşıdaki yayaların arasına daldı. Otomobil, önce park halindeki 48 LM 509 plakalı otomobil ve 48 VE 268 plakalı motosiklete, ardından da bir kuru temizleme dükkanına çarparak durdu.

Kazada, otomobil sürücüsü Ahmet Ünal Şimşek, yanındaki eşi Hüner Şimşek (75), kuru temizleme dükkanının sahibi Halil Kaymakçı ile yanında çalışan Semra Kaymakçı, Hasan Umut Türe, Arda Sarıkaya, çarşıya alışverişe gelen Ahmet Türe, Serdar Sarı, Aziz Türkoğlu, Kemal Üçer yaralandı.

Yaralılar, ambulansla Bodrum Devlet Hastanesi ile Özel Acıbadem Hastanesi’ne kaldırılıp, tedaviye alındı. Kaza sırasında çarşıda bulunan çok sayıda kişi de kaçışarak canlarını son anda kurtardı. Kazanın şokunu uzun süre üzerinden atamayan başta çocuklar olmak üzere ağlayanlar oldu.

Otomobilin çarptığı Kardak Kuru Temizleme’nin sahibi Halil Kaymakçı, “İş yerimin önünde oturuyorduk. İşçilerden bir bölüm de içeride çalışıyordu. Burası çarşı içi. Bir otomobilin hızla park halindeki otomobile çarparak geldiğini görünce şok olduk. Sağa sola kaçıştık. Ölen olmaması büyük şans. Turistler de büyük şok yaşadı” dedi.

Kaymakçı Ailesi’nin yakınları olay yerine gelerek sürücü Şimşek’e, “Alkollü müsün be adam?”, “Gözün görmüyor mu?”, “Çarşıda böyle hızlı gidilir mi?, “Fren yerine niye gaza basıyorsun?” diye çıkışarak, tepki gösterdi.

Şeker Hoca Şokta

Kazadan sonra kanlar içinde kalan ve ilk tedavisinin ardından ambulansla Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırılan otomobil sürücüsü Ahmet Ünal Şimşek, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde öğretim üyeliği yaptığı dönemlerde “Şeker Hoca” olarak tanındığını belirtip, “Eşimle birlikte İstanbul’dan yazlığımıza tatile geldik. Maaşlarımızı çekmek için bankaya geldik. Park etmek için çarşı içine girdiğimizde başımıza böyle bir şey geldi. Çok üzgünüm. Kimseye zarar vermek istemezdim. Bugüne kadar kimseye bir zararım olmadı” dedi.

Jandarma kazayla ilgili soruşturma başlattı.

Haber: DHA

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest