denize-mavi-yakisir-(4)Bodrum’da bu yıl “Denize En Çok Mavi Yakışır” sloganıyla ikincisi düzenlenen deniz dibi temizlik kampanyası, Kumbahçe Plajı’yla sona erdi.

Bodrum Belediyesi tarafından “Denize En Çok Mavi Yakışır” sloganıyla düzenlenen deniz dibi temizliği kapsamında son olarak, Kumbahçe Mahallesi’nde temizlik yapıldı. Kumbahçe İskelesi’nden Bodrum Kalesi’ne kadar olan alan Bodrum Belediyesi dalgıçları ve gönüllüleri deniz dibinde temizlik yaptı. 2 saatlik çalışma sonucunda masalar, tencere, çok sayıda cep telefonu, içecek şişe ve kutuları, tekne malzemeleri ve tabure gibi çeşitli malzemeler çıkartıldı. Temizlik çalışması sualtı kamerasıyla da dalgıçlar tarafından kayıt altına alındı. Çalışmalar sonunda toplanan çöpler, Bodrum Belediye Meydanı’nda sergilendi. Merkez Turgutreis İlköğretim Okulu ve Umurca İlköğretim Okulu öğrencileri de sergiyi gezdi. Şubat ayından bu yana yapılan temizlik çalışmalarında çekilen fotoğraflar sergilendi.

Bodrum Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Engin Doğan, öğrencilere atıkların yok olması ile ilgili bilgi verdi.

CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da atık sergisini inceleyerek, “İlkini geçen yıl düzenlediğimiz deniz dibi temizlik çalışmasında 10 ton çöp toplanmıştı. Bu yıl ise 5.5 ton çöp toplandı. Deniz dibi temizliğini sürdürdüğümüz sürece her yıl da giderek azalacak. Bu çöplerle sanata da destek veriyoruz. Geçen yıl olduğu gibi yine, denizden çıkan bu çöpler üniversite öğrencileri tarafından sanat eserine dönüştürülecek” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest