mugla'da-serpil-heykeli-(1)Muğla’da “Keçili Yörük”, “Hayvan Sevgisi” ve “Serpil” heykellerine, kimliği belirsiz kişiler tarafından zarar verildiği yetmedi, Serpil heykelinin elindeki çay bardağı kırılıp ve tabağın içinde sigara söndürüldü!

Muğla’da, belediyenin kent estetiğinin yansıtılması için özel olarak yaptırdığı “Keçili Yörük”, “Hayvan Sevgisi” ve “Serpil” heykellerine, kimliği belirsiz kişiler tarafından zarar verildi. Serpil heykelindeki kadının elindeki çay bardağının kırılması ve tabağın içinde sigara söndürülmesi şaşkınlık yarattı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin “Yeşil Alanların Temalandırılması” projesi kapsamında merkez ilçe Menteşe’ye yerleştirilen heykeller, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından zarar veriliyor. İzmirli heykel sanatçısı Cumhur Ata Türk’ün yaptığı Kocamustaefendi Caddesi’ndeki yeşil alana dikilen Keçili Yörük heykelinin bir boynuzu, Sınırsızlık Meydanı’ndaki Hayvan Sevgisi heykelindeki kadının ise eli kırıldı. Son olarak da Recai Güreli Caddesi üzerindeki Serpil heykeline zarar verdi. Heykeldeki kadının elindeki çay bardağının kırılması ve tabağın içinde sigara söndürülmesi büyük tepki çekti.

Heykeldeki çay tabağının içinde sigara izmaritini görünce çok şaşırdığını belirten Huriye Şimşek, “Bu kadarına da pes doğrusu. Bunu yapanların tedavi görmesi gerekiyor. Emek verilerek yapılan bu eserlere zarar verenlere yazıklar olsun. Emek hırsızlarını şiddetle kınıyorum. Sözün bittiği yerdeyiz” dedi. Belediye yetkilileri ise fiberden yapılan heykellerin kısa sürede onarılacağını söyledi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest