tamer-sahinoglu-(2)Bodrum Sanat Galerisi’nde Ressam Tamer Şahinoğlu’nun kişisel sergisi sanatseverlerle buluştu. Sanatçının resim yapmaya meraklı minik bir hayranı olan Çağla Çağlar, açılışta Şahinoğlu’na bir buket çiçek verdi. Hayranının bu jestini çok beğenen sanatçı, fotoğraf çekilmek isteyen  Çağla Çağlar’ı kırmayarak basın mensuplarına beraberce poz verdiler.

Ressam Tamer Şahinoğlu  “Doğaya Dönüş” konsepti ile sanatseverlere Bodrum Sanat Galerisi’nde buluştu. Açılışa sanat dünyasından yoğun bir katılım oldu. Galerinin sahibi Zeynep Çavuş, “Sergiye ilginin yoğun olması bizi çok mutlu etmiştir. Bu serginin devamında, 23 Nisan tarihinden sonra yine birçok ünlü sanatçımızla galerimizde sizleri sanat ile buluşturacağız” dedi.

Şahinoğlu “Dünya bize gelecek nesillerden emanet”

tamer-sahinoglu-(5)Sergide sanatçı Tamer Şahinoğlu, 13 adet tuval üzerine akrilik ve 37 adet kağıt üzerine sulu boya resimlerini sergiledi. Ressam 1989’dan itibaren yurt içi ve yurt dışı birçok karma sergiye katılmış, İstanbul’da da kişisel sergilerini açmış. Resme naif anlayışıyla yaklaşan Şahinoğlu çalışmalarından bahsederek; “Eserlerimde, yaşadığımız dünyanın, bir sonraki nesillerin bizlere bir emaneti olduğunun unutulmaması gerektiği mesajını iletiyorum. Doğanın korunması ve yaşamının sürdürülebilmesi için herkesin bu konuda üzerine düşeni yapmasının önemini de hatırlatırım. Resimlerimde özel yaşamımdan imgelerimi ve tabiatın varlıklarını naif duyarlılıkla bir araya getirdim. Ayrıca bugün, gelecek nesillerden Çağla isimli minik bir hayranım  sergide tablolarımı beğendiğini söyleyerek bana bir buket çiçek hediye etti. Gelecek neslimizin bu davranışından çok mutlu oldum” dedi.

Sanat Devam Edecek…

Sergi açılışının ardından konuklar için bir kokteyl düzenlendi. Şahinoğlu’nun eserleri 23 Nisan tarihine kadar Bodrum Sanat Galerisi’nde gezilebilir.  Sanat hayatına Kasım 2015’de katılan Bodrum Sanat Galerisi bundan sonraki kişisel sergilerine Doğu Çankaya, Bedia Dipşo, Yavuz Tanyeli, Mustafa Altıntaş, Musa Köksal gibi Türkiye’nin önde gelen ressamlarıyla devam edecek.

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest