tarihi-kalede-alaeddin-yavasca-bestelerini-seslendirdiler_2Bodrum’da, 90′ıncı yaşını kutlayan devlet sanatçısı, ünlü bestekar Alaeddin Yavaşca onuruna Türk Sanat Müziği konseri düzenlendi. Bodrum Belediyesi Türk Musikisi Derneği Klasik Türk Müziği Korosu tarafından Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’ndeki Alaeddin Yavaşca Özel Konseri’ni yaklaşık 1500 kişi izledi.

55 kişilik koro Halil İbrahim Yüksel’in şefliğinde, Alaeddin Yavaşca’nın eserlerini seslendirdi. Konser öncesinde projeksiyon yardımıyla Alaeddin Yavaşça’nın hayatını anlatan kısa bir sunum yapıldı. Eserleri seslendirilen Alaeddin Yavaşça ve eşi Ayten Yavaşça, sahneye çıkarak izleyicileri selamladı. Ayten Yavaşça, sürpriz yapmak için sahneye çıktıklarını belirterek izleyicilere seslendirilen eserlerin hikayelerini anlattı.

tarihi-kalede-alaeddin-yavasca-bestelerini-seslendirdiler_1BİR ESERİNİ SESLENDİRDİ

Sözleri kendisine ait olan “Aşkın Beni Bak Yıktı Harap Eyledi Ey Mah” ve “Ümitsiz Bir Aşka Düştüm Ağlarım Halime” isimli eserlerinin seslendirilmesinden sonra mikrofonu alan Alaeddin Yavaşça, “Benim de çorbada tuzum olsun” diyerek “Bu Tatsız Akşam Saatinde” isimli parçasını okudu. Eserini seslendirdikten sonra herkese ayrı ayrı teşekkür ettiğini belirten Yavaşça, “Bu evlatlarım da ileriye dönük olarak her zaman başarılı olacakları istikamette sizleri yanlarında görmek istiyorlar. Ben de sizin aranızda olup onları takip etmek istiyorum” dedi. Bu yıl 90′ıncı yaşını kutlayan Alaeddin Yavaşça için düzenlenen ve yaklaşık iki saat süren konserin sonunda izleyiciler, koroyu ayakta alkışladı.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest