tarihi-mahalleye-kultur-evi-_Yatağan Bozüyük Mahallesi’nde yeni yapılan yol ve köprüler ile restorasyonu tamamlanan Bozüyük Kültür Evi’nin açılışı, CHP’li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün katılımı ile gerçekleştirildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Bozüyük Mahallesi’ndeki Akçay ve Alişar köprüleri yeniden yapılarak toplam 4 bin 400 metre uzunluğundaki yolun bitümlü sıcak karışım (BSK) asfalt kaplaması kısa sürede tamamlandı. Ayrıca Turizm Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığı, kırsal turizm alanında yoğun hareketliliğin gerçekleştiği Bozüyük Mahallesi’nde, tarihi ve kültürel değerleri içinde barındıran, yöreye ait etnografik eserler ile geçmişin izlerini korumak ve gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak amacıyla; Bozüyük Kültür Evi’nin restorasyonu tamamlanarak ziyaretçilerin hizmetine sunuldu.

Bozüyük Mahallesi’nde yapılan kültür evi, köprü ve yol açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün ev sahipliğinde CHP Milletvekili Akın Üstündağ, CHP’li Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, CHP’li Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, CHP İl Başkanı Mürsel Alban, CHP Yatağan İlçe Başkanı Kamil Genek, CHP Menteşe İlçe Başkanı Erkan Aydın, daire başkanları, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Bozüyük Mahalle Muhtarı Vahdettin Beçin, mahallelerinin Türkiye’nin her yerinde tanınır hale geldiğini ve bugüne kadar yaklaşık 2 milyon ziyaretçiyi ağırladıklarını söyledi. Beçin, “Büyükşehir ve Yatağan belediyelerimiz Bozüyük’ün hak ettiği yere gelmesi için özveriyle ve gayretle çalışıyor. Mahallemize kazandırılan güvenli ve modern yollar, köprüler ile misafirlerimizi kültürümüz ve geçmişimiz ile buluşturacağımız kültür evi hizmetlerinde emeği geçen herkese ediyorum” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ise, 2014-2015 yıllarında Muğla’ya 247 milyon lira yatırım yaptıklarını ve 2016 yılında da 410 milyon lira yatırım yapmayı planladıklarını söyledi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest