taner-yalili-tekne-(2)Muğla’nın Ortaca İlçesi’nde yaşayan Taner Yalılı, çeşitli çiçek ve sarmaşık türüyle donattığı teknesini çiçekçiye çevirdi. Botanik bahçesini andıran tekne, başta turistler olmak üzere görenlerin beğenisini topladı.

Dünyaca ünlü Dalyan Kanalı’nda gezi teknesi işleten turizmci evli ve iki çocuk babası 43 yaşındaki Taner Yalılı, farkındalık yaratmak ve müşteriye daha hizmet amacıyla teknesini botanik bahçesine döndürdü. Bahçeyi andıran teknenin kanalda ilerleyişini görenler ilgiyle bakarken; yüzen bahçe, başta turistler olmak üzere vatandaşların beğenisini topladı.

7 Sarmaşık Türüyle 30 Çeşit Çiçek

Böyle bir uygulamayı neden yaptığını anlatan işletmeci Taner Yalılı, şöyle konuştu:

“Çocukluğumuzdan beri turizm sektörünün içindeyiz. Her geçen gün turizm kötüye gidiyor. Ben de daha iyi hizmet vermek için böyle düşündüm, yaptım. 11 metrelik teknedeki uygulamam yaklaşık 130 bin liraya mal oldu. İçinde bir römork toprak var. 7 çeşit sarmaşık türü ve bunun yanı sıra 30 çeşit de çiçek ve ağaç türü var. Dalyan genelinde 600 tekne var. Bir farklılık olsun istedim. Oturma gruplarının arasına ve teknenin yan kısımlarında peyzaj çalışması yaparak gördüğünüz hale getirdim. Teknemize yabancılar ve düğün fotoğrafçılarından çok talep var. Özellikle kanal içinde turlar düzenliyorum. Bildiğim kadarıyla da bir örneği daha yok.”

Dalyan’da yaşayan İngiliz Maria Jonker, “Taner arkadaş, bir ilke ve çok güzel bir işe imza atmış. İnsan teknede dolaşırken kendini huzurlu hissediyor” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest