kiyi-temizligi-oncesi-ritim-tutup-slogan-attilar_5Fethiye’de kıyı temizliği yapan gönüllüler, temizlik öncesi yanlarında getirdikleri enstrümanlarla ritim tutup, temiz çevreye dikkati çekmek için slogan attı.

Deniz Temiz Derneği (TURMEPA), Fethiye Kaymakamlığı ve Fethiye Deniz Ticaret Odası iş birliğinde kıyı ve çevre temizliği yapacak yaklaşık 50 gönüllü Patlıcanlı Koyu’nda bir araya geldi. Temizlik öncesi çoğunluğu üniversite öğrencilerinden oluşan TURMEPA Ritim Grubu, yanlarında getirdikleri davul, düdük, zil ve kaşıklarla ritim tuttu. Ritim eşliğinde “Denizi kirleten geleceği yok eder”, “Kirli denizde hayat olmaz”, “Denizde sizin de tuzunuz bulunsun” sloganları atıldı. Ritimler eşliğinde müzikal hal alan sloganlar, çevredekilerden alkış aldı. Gönüllüler daha sonra temizliğe başladı.

“Kıyılara atılan tüm çöpler denize gidiyor”

Temizlik çalışması hakkında bilgi veren Fethiye Deniz Ticaret Odası Başkanı Şaban Arıkan, denizi kirletmemenin, temizlik yapmaktan daha önemli olduğunu söyledi. Kıyılara atılan tüm çöplerin denize gittiğini anlatan Arıkan, “Bugün deniz ve kıyı temizliğine dikkati çekmek istiyoruz. Turizmimizin en büyük sorunlarından biri kirlilik. Burada hem temizlik yapmak hem de bir mesaj vermek için toplandık. Vatandaşlarımızdan ricamız daha dikkatli olmaları” dedi.

“Amaç farkındalık oluşturmak”

TURMEPA Fethiye Şubesi görevlisi Ersin Özer de etkinliği çevre temizliği konusunda farkındalık oluşturmak için düzenlediklerini kaydetti. Dernek bünyesinde kurulan ritim grubunun da bir gösteri yaptığını anlatan Özer, “Yaptığımız etkinlikle vatandaşlarımıza mesaj vermek istiyoruz. Kıyılarımızı temiz tutalım, denizimiz de temiz olsun” diye konuştu.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest