Muğla Valisi Fatih Şahin: “Lojman Birçok Sorunu Çözecek”

Muğla Valisi Fatih Şahin TOKİ tarafından Ortakent Yahşi’de personel lojmanı yapılacağını açıkladı.

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Bodrum’a gelen Muğla Valisi Fatih Şahin, Toki’nin lojman yapacağı alanı Bodrum Kaymakamı Feridun Cemal Özdemir ve Ortakent Yahşi Belediye Başkanı Mehmet Onur Şahbaz ile birlikte inceledi.

Vali Fatih Şahin, Bodrum bölgesinde çalışan devlet memurlarının ciddi bir lojman sıkıntısı yaşadıklarını ifade ederek, “ Bodrum’da çalışan memur arkadaşlarımızın lojman sıkıntısının bir bölümü TOKİ tarafından yapılacak lojmanlarla çözülecek. Burada TOKİ tarafından 250 lojman yapılması planlanıyor. Bu sayı değişebilir. Bu sayede memur arkadaşlarımız ve bizler büyük bir yükten kurtulmuş olacağız. Bodrum’da yaklaşık 1500 kamu personeli var. Bundan sonra hizmetler daha kaliteli verilmiş olur.” dedi.

Ortakent Yahşi Belediye Başkanı Mehmet Onur Şahbaz ise TOKİ lojmanlarının Marmara Koleji’nin karşısında kalan kısımda planlandığını ifade ederek, “ Bizim lojman konusunda bir itirazımız yok. Biz TOKİ’nin burada konut yapıp satmasına karşıyız. Buna itiraz ettik. TOKİ, hazine arazisinin kuzey kısmına lojman yapacak. Projenin son durumu hakkında da bilgimiz yok. Biz Ortakent’in bakir yapısının bozulmasına karşıyız. ” dedi.

Paylaş
 • gplus
 • pinterest

Yorumlar

 1. orhan
  31 Aralık 2010 at 11:12

  peki hangi devlet kurumlarına lojman tahsis edilecek? adliye var mı?

 2. tarık
  14 Aralık 2011 at 20:39

  ortakent belediye baskanı tokının ev yapıp satmasına karsıymış sayın beledıye baskanı;
  evinin birini bana ver beraber karsı olalım bodrum’da kirada oturmak kolay değil , aylık 600 tl kıra oduyorum ben haberın varmı

 3. Hüseyin
  19 Ocak 2012 at 14:51

  Başkan, yaptığın çok ayıp. TOKİ’ ye karşı olmanın nasıl bir mantığı olabilir? Devasa Baumax, Kipa; Metro binaları senin Bodrum mimarine çok mu uygun?

 4. oğuz
  17 Ekim 2012 at 00:28

  süper olur bir an önce yapılmalı….en azından kiralar biraz düşer beş para etmez rutubetli evlere fazla kira ödemeyiz………

Yorumlara Kapalı.