Bodrum ile İstanbul ve İzmir’de eş zamanlı düzenlenen operasyonda ”terör örgütü adına para topladıkları” da iddia edilen 9 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre Muğla İl Jandarma Komutanlığının yaklaşık 10 aydır yürüttüğü çalışma kapsamında Muğla’nın Bodrum ilçesinde Torba mevkiinde bulunan Terra Otel ile İstanbul ve İzmir’deki bazı ev ve iş yerlerine eş zamanlı operasyon düzenlendi. 

Bodrum Torba mevkiinde olayların yaşandığı öne sürülen ve ruhsatsız olduğu gerekçesiyle bir süredir kapalı olan otele gelerek arama yapan ekipler bazı oda kapılarını çilingir yardımıyla açarak, çeşitli evraklar üzerinde de inceleme yaptı.

 Muğla İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yürüttüğü operasyonda ”esnaftan silahla tehdit yoluyla para topladıkları”, ”para vermeyen kişilerin ev ve iş yerleri kurşunladıkları”, ”terör örgütü adına para topladıkları”, ”otele gelen müşterilerden bedelini almalarına rağmen hizmet vermedikleri” iddia edilen A.B., M.G., M.U., F.Ş.E., M.A., Z.G., G.G. ve N.T.S. ile ismi henüz öğrenilemeyen 1 kişi gözaltına alındı. 

Zanlıların jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecekleri öğrenilirken devam eden operasyon kapsamında gözaltına alınan zanlıların sayısının artacağı bildirildi.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest