tum-engellere-ragmen-evet-dediler_1Fethiye’de yaşayan 28 yaşındaki Arife Mert ve düğünlerine 5 ay kala geçirdiği motosiklet kazasının ardından engelli kalan nişanlısı 29 yaşındaki Murat Kabik, kazadan 4 yıl sonra evlendi. Arife Mert, nikah memurunun evlilik sorusuna, “Tüm engellere rağmen evet” yanıtı verdi.

Isparta’da Süleyman Demirel Üniversitesi’nde okurken 2007 yılında tanışan ve birbirlerine aşık olan Arife Mert ve Murat Kabik çifti 2009 yılında nişanlandı.

Okul bittikten sonra düğün tarihi alan Murat Kabik Fethiye’ye, Arife Mert ise memleketi Mersin’in Anamur İlçesi’ne döndü. Düğüne 5 ay kala, 28 Aralık 2012′de çalıştığı tur teknesinden motosikletiyle evine dönen Murat Kabik, Çalış Mevkii’nde önüne çıkan yayaya çarpmamak için motosikletten düşerek boynunu kırdı. Kabik’ın hastanedeki tedavisi devam ederken bir otelin muhasebe bölümünde çalışan nişanlısı Arife Mert, işi bırakarak Fethiye’ye geldi. Aylar süren tedavisine karşın vücudunun yüzde 98′ini kullanmaz hale gelen Murat Kabik, nişanlısının desteğini sürekli yanında hissetti. Tedavi süreci ve maddi imkansızlıklar nedeniyle düğünleri ertelenen çift, geçen 8 Temmuz’da tum-engellere-ragmen-evet-dediler_Karagedik İlkokulu bahçesinde düzenlenen törenle dünya evine girdi. Kabik düğüne tekerlekli sandalye ile katıldı. Nikah memurunun evlilik sorusuna, “Tüm engellere rağmen evet” cevabını veren Arife Mert, tekerlekli sandalyedeki eşiyle birlikte oyunlar oynadı. Ailelerin de destek verdiği düğünde çift, gönüllerince eğlendi. Çok zor günler yaşadıktan sonra nihayet kavuştuklarını belirten Murat Kabik, “Kaza sonucu yüzde 98 engelli oldum. Nişanlım bu süreçte beni bırakmadı. Ailelerimiz de destek oldu ve düğünümüzü yaptık. Çok mutluyuz. Bizim bedenimiz, zihnimiz engelli olabilir ama kalbimiz hiçbir zaman engelli değil. Kalbimiz aşka, sevgiye her zaman açık” diye konuştu. Eşini çok sevdiğini belirten Arife Mert ise “Önemli olan kalplerin bir olması. Bu durumun bizim için hiçbir engeli yok” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest