turistlerin-23-nisan-coskusu-_2Bodrum’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle beş yıldızlı bir otelin düzenlediği kutlamalara yabancı turistlerin çocukları da katıldı.

Bodrum’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları yerli ve yabancı turistlerin de katılımı ile devam ediyor. Bodrum’un Torba Mahallesi’ndeki Rixos Otel’de bugün (pazar) sabah saatlerinde başlayan Kids Festivali’ne Bodrum’da yaşayan çocukların yanısıra otelde tatil yapan yabancı ve yerli turist çocuklar da katıldı. Mutlu Anneler Grubu ve çocuklarının da bulunduğu festivalde otelin animasyon ekibi tarafından yüz boyama, palyoça gösterisi, eğlenceli oyunlar gerçekleştirildi. Onlarca ay yıldızlı kırmızı balon göğe bırakıldı, renkli görüntüler oluştu.

İngilizlerin dünyaca ünlü müzisyeni Nicola Cavlı tarafından Bodrum’da 5 yıl önce oluşturulan aralarında Bodrum’da yaşayan yabancı çocukların da bulunduğu 45 kişilik Bodrum Pop Çocuk Korosu söylediği Türkçe ve İngilizce çocuk şarkıları ile izleyenleri hayran bıraktı. İzmir’den tatil için Bodrum’a gelen iş adamı Murat Aykut (45) “Tatil için geldiğimiz Bodrum’da çocuklarımız ile birlikte yabancı çocukların da kaynaşmasını sağlayan bu etkinlik bizi memnun etti. Atatürk’ün bize armağan ettiği, dünyada tek olan bayramın ne kadar önemli, dünya çocuklarını kaynaştırıcı ve değerli bir gün olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Ne mutlu ki bir Türk insanı olarak böyle bir bayrama sahibiz” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest