turkiye-rallisine-marmariste-sembolik-start-Marmaris’te, ülkenin en eski ve en köklü uluslararası motorsporları organizasyonu Türkiye Rallisi’nin sembolik startı verildi. 36 klasik, 30′a kadar da ralli aracının katıldığı seromoni sonrası otomobiller ilçe merkezinden yaklaşık 3 kilometrelik parkurda tur attı.

Ülkenin en eski uluslararası motorsporları organizasyonu Türkiye Rallisi, 13-15 Mayıs arasında Marmaris Rally Turkey adıyla ilk kez Muğla’nın Marmaris ilçesinde düzenleniyor. Ralli haricinde, Marmaris Offroad Yarışı ve Tarihi Batı Anadolu Klasik Otomobil Yarışı’ndan oluşan Marmaris Auto Sport Fest, 150 kadar araç ve 300 sporcunun katılımına ev sahipliği yapacak. Türkiye Ralli Şampiyonası haricinde Avrupa Ralli Kupası’na da puan verecek olan ralli için bugün Marmaris Atatürk Meydanı’ndan seramonik start verildi. Etkinlik, hem turist hem de ilçe yaşayanlarının büyük ilgisini topladı. 40 yaş üzeri araçlar bakımlılıkları ve motor sesleriyle büyük alkış aldı. 36 klasik, 30′a kadar da ralli aracının katıldığı seromoni sonrası otomobiller ilçe merkezinden yaklaşık 3 kilometrelik parkurda tur attı.

turkiye-rallisine-marmariste-sembolik-start-1Ralli’nin puanlamaya dahil olacak etapları yarın sabah saat 12.00′de İçmeler Pazar Yerinde kurulacak olan servis alanından başlayacak. Rallinin ilk gününde Asparan ve Yeşilbelde bölgesinde yer alan Marmaris’in muhteşem doğasıyla içiçe 5 özel etabı geçecek ekipler, saat 18.00′den itibaren İçmeler Servis Alanı’nda günü noktalayacaklar. 190 kilometresi özel etap, yaklaşık 400 kilometre uzunluğundaki zorlu rallinin ikinci günü ise, sabah 08.30′da başlayacak. Ekipler ikinci gün ise Asparan, Hisarönü ve Kufre bölgesindeki 6 özel etabı geçerek saat 15.00′den itibaren Marmaris Atatürk Meydanı’ndaki finiş podyumuna ulaşabilmek için mücadele edecek. Rallideki özel etaplar geçtiğimiz yıllarda aramızdan ayrılan Türk otomobil sporlarının duayenlerinden Renç Koçibey, Mustafa Koç, Ali Sipahi, Lemi Tanca ve Yusuf Aramacı isimleri ile anılacak.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest