bodrumda-uc-cocugun-hayalinin-gercek-olmasini-saglayacak-geceBodrum’da Bir Dilek Tut Derneği’ne destek amacıyla düzenlenen geceye turistlerin ilgisi büyük oldu. Dilek ağacının açılışının yapıldığı gecede, fotoğraf sanatçısı Murat Aykut’un “Dilek Ağacı” isimli fotoğrafı 3 bin 300 TL’den satıldı. Geceden elde edilecek gelirle üç çocuğun hayallerinin gerçekleştirileceği belirtildi.

Bir Dilek Tut Derneği’ne destek amacıyla Rixos Premium Bodrum Hotel’de bir gece düzenlendi. Rixos Premium Bodrum Hotel ile Lime Bodrum Magazin Dergisi’nin de sosyal sorumluluk projesi kapsamında destek verdiği geceye Bir Dilek Tut Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Eda Tontu Aroyo, Bir Dilek Tut Derneği Genel Müdürü Zeynep Ürkün, fotoğraf sanatçısı Murat Aykut ve 500′e yakın yerli ve yabancı turist katıldı. Gecede derneğin amacı ve çalışmalarını anlatan Bir Dilek Tut Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Eda Tontu Aroyo, “Yaklaşık 16 yıldır faaliyet gösterdiğimiz dernek çatısı altında her yıl 3-18 yaş arası hayati tehlikesi bulunan 250 çocuğun hayalini ve dileklerini yerine getiriyoruz. 16 yılda yaklaşık 2 bin çocuğumuzun dileğini yerine getirdik. Turizm sektöründen gelen bu destek ile üç çocuğumuzun daha hayalini yerine getirmenin mutluluğunu yaşayacağız. Bizlere 1 TL’den gönüllümüz olmaya kadar her biçimde maddi ve manevi destek verebilirsiniz. Çocuklarımızın isteklerini yerine getirerek onlara umut, neşe hayata tutunma gücü verip, sevinçlerini arttırmak istiyoruz, Bu etkinlikte az da olsa destek verebilirseniz bu yardımların kartopu gibi büyüyerek artacağına inanıyoruz” dedi.

bodrumda-uc-cocugun-hayalinin-gercek-olmasini-saglayacak-gece_2Gecede fotoğraf sanatçısı ve Bodrum Lime Magazin Dergisi imtiyaz sahibi Murat Aykut’un, otelin bulunduğu koydaki Zeytinada Adası’nda çektiği kurumuş dilek ağacı fotoğrafı, açık arttırma ile satışa sunuldu. Fotoğrafı İngiltere’nin başkenti Londra’dan tatile gelen 35 yaşındaki güzellik salonu işletmecisi Zehra Süleyman 3 bin 300 TL’ye satın aldı. Ardından Aykut’un satışa sunduğu fotoğrafta yer alan dilek ağacının açılışı yapıldı. Yerli ve yabancı turistler dileklerini yazdıkları kartları ağaca astı. Aykut, dergisinde her sayısında derneğin tanıtımı için ücretsiz yayın yapılacaklarını açıkladı.

Rixos Premium Bodrum Hotel Genel Müdürü Mehmet Tulunay da Bir Dilek Tut Derneği yararına düzenlenen etkinliğin geleneksel hale getirileceğini belirterek, kendilerinin de her yıl destek vermeye devam edeceklerini söyledi. Gece Latin Amerikalı müzik grubu Polacos ile şarkıcı Ömür Gedik’in verdiği konserlerle sona erdi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest