omur-gedik-(2)Bodrum’da sahne aldığı uçurtma festivalinde uçurtma uçurmanın keyfini yaşayan Ömür Gedik, “Çocukluğuma döndüm” dedi.

Bodrum’da özel bir organizasyonla engelliler yararına “9. Bodrum Uçurtma ile Farkındalık Festivali” düzenlendi. “Engelsiz Bodrum için engelleri gökyüzünde kaldıralım” ve “Yardım için spor” sloganı ile düzenlenen etkinliğe, vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Tarihi yel değirmenlerinin bulunduğu Haremtan Tepesi’ndeki etkinlikte ebeveynler, çocukları ile keyifli bir gün geçirmenin tadını çıkardı. Zaman zaman yağışlı havanın etkili olmasına rağmen etkinliğin sonuna kadar kalanlar oldu. Çeşitli gösterilerin yapıldığı festivalde Ömür Gedik sahne alarak şarkıları ile Bodrumluları coşturdu. Gedik, engelli bireylere dikkat çekmek ve bodrumdaki-ucurtma-festivali-(2)onlara katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen festivalde yer almaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Engelli vatandaşların ve ailelerinin isteği üzerine onların hatıra fotoğraflarında ve öz çekim pozlarında yer alan Gedik, uçurtma da uçurdu. Uçurtmanın ipini eline aldığında “Çocukluğuma döndüm” diyen Gedik, “Ben en çok ailelerin çocukları ile bu etkinliğe katılmasından etkilendim. Çocukken ailemle uçurtma uçurtmaya giderdik. Şu anda apartmanlarda sıkışmış çocuklar adına çok eskiden kalmış bir gelenek gibi geliyor. Çok iyi geldi bana. Bence Bodrum’un en güzel hali. Gerçekten çok güzelmiş. Seneye tekrar geleceğim. Yılladır Bodrum’a gelir giderim ama yaşadığım en güzel Bodrum’du” dedi.

Etkinliğe katılan çocuklar uçurtmalarını en yükseğe çıkarmaya çalıştı. Çocuklar kadar bodrumdaki-ucurtma-festivali-(1)büyükler de uçurtma uçurmanın zevkini yaşadı. Etkinliğe katılan Osman Şengül, “Zaman zaman yağmurlu olmasına rağmen gayet güzel bir gün. Çok mutlu olduk. Ayrıca engelliler yararına düzenlenen bir etkinlik ve bizler de katkıda bulunmaya çalıştık” dedi. Uçurtma satışı da yapılan etkinlikte elde edilen gelirin Yahşi Özel Eğitim Uygulama ve İş Merkezi’ne verileceğini belirtildi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest