ocalani-sorgulayan-komutandan-darbe-girisimi-degerlendirmesi_1Terör örgütü PKK’nın elebaşısı Abdullah Öcalan’ı sorgulayan komutan olarak tanınan Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı, emekli Albay Hasan Atilla Uğur, 15 Temmuz’daki darbe girişiminin Türkiye Cumhuriyeti’ni işgal etmek için çok ince planlanmış, Amerikan menşeli FETÖ/PDY hareketi olduğunu  söyledi.

Vatan Patisi İlçe Başkanlığı tarafından Bodrum Ticaret Odası Konferans Salonu’nda düzenlenen “15 Temmuz Darbe Girişimi ve Sonrası” konulu söyleşiye, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı emekli Albay Hasan Atilla Uğur konuşmacı olarak katıldı. Söyleşiyi yaklaşık 100 kişi dinledi. Emekli Albay Uğur konuşmasında FETÖ/PDY’nin 80′li yıllardan beri askeri okullarda engellenmedikleri için yuvalanmış, şu anda da bir kısmı başçavuş, bir kısmı albay, bir kısmı general rütbesine erişmiş, Ergenekon ve Kumpas davaları ile önleri açılmış, bir örgüt olduğunu söyledi. 15 Temmuz’daki darbe girişiminin Türkiye Cumhuriyeti’ni işgal etmek için çok ince planlanmış Amerikan menşeli FETÖ/PDY hareketi olduğunu savunan Uğur şöyle dedi:

“15 Temmuz gecesinden çok kısa bir süre önce Gaziantep ve Kilis sınırında asker üniforması giymiş FETÖ mensupları sınırı açtı. Bundan haberiniz var mı? Bu bir işgal girişimidir. Eğer bir başarı elde etselerdi, bugün büyük kısmınızı katletmişlerdi. Bu işin hala bir tiyatro olduğunu düşünen varsa, bence doğru düşünmüyorlar. FETÖ’nün ve PKK’nın ekmeğine yağ sürüyorlar. Böyle tiyatro olmaz. ‘Bu hadise oldu, bu hadiseyi temizliyoruz’ diye de başka bir belayı devletin kurumlarına yerleştirmeye de izin vermeyiz.”

“FETÖ HER YERDE BOMBA PATLATABİLİR”

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı emekli Albay Hasan Atilla Uğur, FETÖ’nün çok tehlikeli eylemler hazırlığında olduğunu da öne sürerek, “Ülkenin birçok yerinde bombalı saldırı hazırlığındalar. Her yerde bomba patlatabilirler. Sansasyonel eylemlerle milleti yine sokağa döküp, iç savaşa sürükleyebilirler” diye konuştu.

“RUS UÇAĞININ DÜŞÜRÜLMESİ FETÖ’NÜN İŞİ”

Rus uçağının düşürülmesiyle ilgili yaşanan gerilimle ilgili değerlendirmesinde ise Uğur, şunları söyledi:

“Rus uçağının düşürülmesinin Türkiye’nin işine yarayan hiçbir yönü yok. Askeri, ekonomik hiçbir yönden faydası yok. Tam tersine başta turizm alanında olmak üzere zararı oldu. Bu emri veren Tümgeneral tutuklandı. Bu ABD ve Fetullah Gülen’in işidir. Yaşananların sonrasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in görüşmesi ise bir milat.”

Darbe girişimi sonrasında her yerin Atatürk fotoğrafı ve Türk bayrakları ile donatılmasıyla ilgili ise Uğur, “Bu ülke fabrika ayarlarına geri dönecek” değerlendirmesinde bulundu.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest