ukraynali-cocuklar-dunyaya-aciliyor_2Dalaman’da “Çocuklara Dünyayı Aç Projesi” kapsamında Ukrayna’dan gelen 30 kimsesiz çocuk, YDA Dalaman Havalimanı’nda törenle karşılandı.

“Çocuklara Dünyayı Aç Projesi” için Dalaman’a gelen 30 Ukraynalı çocuk havalimanında gördükleri ilgi nedeniyle büyük mutluluk yaşadı. Anex Tour tarafından hayata geçirilen proje kapsamında Ukraynalı çocukları ağırlamaktan mutlu olduklarını belirten YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç, “Ukrayna, bizim dost ve kardeş ülkemiz. Projeyi hazırlayan Anex Tour ekibini de böylesine anlamlı bir proje için tebrik ediyorum. Projenin dünya çocuklarının kardeşliği için bir örnek olmasını temenni ediyorum. Bölgemizde misafir ettiğimiz Ukraynalı çocukların gelecekte bir Türkiye gönüllüsü olacağına can-ı yürekten inanıyorum” diye konuştu.

Çocukları 1 hafta boyunca Fethiye-Ölüdeniz bölgesinde Liberty Hotels Lykia’da misafir edeceklerini belirten Anex Tour Dalaman Kontrat Müdürü Mustafa Özden ise, “Sosyal sorumluluk projemiz kapsamında Ukrayna’da yaşayan kimsesiz yetim çocukları ‘Discover The World For Children’ etkinliği için bu yıl ilk de defa ağırlıyoruz. Bu güzel çocuklar ilk defa yurt dışına çıkmanın heyecanı ve cennet bölgemizi tanımanın mutluluğu içindeler. Biz de aynı onlar gibi bu heyecan ve mutluluğu yaşıyoruz. Onlar için 7 gün boyunca çok güzel ve dopdolu eğlenceli bir program hazırladık” dedi. Muğla’ya gelen çocukların Ukrayna’daki 4 farklı yetimhanede kalan çocuklar olduğunu söyleyen Anex Tour Ukrayna Pazarlama Müdürü Yulia Krasilnikova, özellikle spor ve sanat alanında kendilerini gösterenleri Türkiye’ye getirdiklerini belirterek çocukların hem tatil yapacağını hem de sosyal etkinliklere katılacağını dile getirdi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest