ukraynali-seyahat-acenteleri-bodrumu-taniyacak1Libero Tur tarafından İsis Otel ve Muğla İl Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte Ukraynalı tur operatörleri ve basın mensupları Bodrum’a geldi. Tur operatörleri Bodrum’u daha yakından tanıma fırsatı bulurken; basın mensupları da kendi ülkelerinde kenti tanıtacak.

Libero Tur tarafından Ukraynalı tur operatörü TPG (Travel Professional Group) çalışanlarıyla seyahat acenteleri ve basın mensuplarından oluşan 130 kişilik grup Bodrum’a geldi. Kafile, Isis Hotel&Spa Otel’e öğle saatlerinde giriş yaparak odalarına yerleşti. 4 gün boyunca Bodrum’da kalacak grup; Antik Tiyatro, Bodrum Kalesi, Mausoleum, Yalıkavak, Bodrum çarşı ve diğer gözde tatil yerlerini gezerek tanıyacak. Basın mensupları ise Bodrum’u tanıtan haberleriyle Ukraynalıları ilçeye çekecek.

ukraynali-seyahat-acenteleri-bodrumu-taniyacak_2Libero Tur Bodrum Bölge Sorumlusu Durukan Taflan, 2017′nin altyapısını hazırlamayı hedeflediklerini belirterek, “Ukrayna’daki tur operatörleri, seyahat acentesi çalışanlarını ve basın mensuplarını Bodrum’da ağırlıyoruz. Turizm pastasında Ukrayna’nın pazar payını arttırmayı istiyoruz. Bu nedenle Ukrayna’da Bodrum’u pazarlayanları, Bodrum’da ağırlamaya karar verdik. Ne sattıklarını bilmeleri, turizmcilerin gördükleri, gezdikleri bir yeri pazarlaması daha farklı olur. Türkiye 2016 yılında kötü bir sezon geçirdi. Bodrum’a 2016 sezonunda Libero Tur olarak 4 bin Ukraynalı turist getirdik” dedi.

Bodrum’da geçen yıl verilerine göre yüzde 45′lik bir düşüş ile sezonu kapatacağını belirten Taflan, “Bu düşüşle birlikte gelecek yıl için veriler de çok iyi değil. Ciddi bir kayıp var. Libero Tur olarak belli bir pazarı buraya getirmek ve Ukrayna pazarının payını arttırmayı hedefliyoruz. Bodrum’a bu yıl Ukrayna’dan hafta 2 uçak geldi. Hafta da 4 uçak olmasını sağlayarak firmamız tarafından Bodrum’a gelen Ukraynalı turist sayını 8 bine ulaştırmayı hedefliyoruz” dedi.

ukraynali-seyahat-acenteleri-bodrumu-taniyacak_3Hazırlanan program kapsamında 23 Eylül’de düzenlenecek gecede, Bodrum’u en iyi pazarlayan acente temsilcisine teşekkür plaketi verilecek.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest