universiteli-dilaranin-hedefi-madalya_1Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencisi 21 yaşındaki Dilara Korkmaz, 4-9 Mayıs’ta İspanya’da düzenlenecek Avrupa Body Fitness Açık Siklet Genç Bayanlar Şampiyonası’nda madalya için yarışacak.

Lise eğitimi sonrası spor akademisi hayalini gerçekleştirmek isteyen Dilara Korkmaz, bunun için antrenmanlara başladı. Bu süreçte Dilara Korkmaz’ın 27 yaşındaki Özcan Giren ile tanışması hayatı için de dönüm noktası oldu. İkili arasındaki arkadaşlık zamanla aşka dönüştü. Profesyonel body fitness sporcusu olan Özcan Giren, bir süre sonra nişanlandığı Dilara Korkmaz ile birlikte sınavlara hazırlandı. Çift, MSKÜ Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu’nu kazandı. Antrenmanlar sürerken Korkmaz’ın body fitness’a ilgisini fark eden Giren, Korkmaz’ı bu spor dalında da yetiştirmeye başladı. İlk olarak 2104′te İspanya’da yapılan Avrupa Şampiyonası’nda Genç Bayanlar kategorisinde dördüncü oldu. Ardından 2014′teki Dünya Şampiyonası’nda beşincilik derecesini elde etti. Üç yıldır da üst üste Genç Bayanlarda Türkiye Şampiyonu olan Dilara Korkmaz, katıldığı beş şampiyonadan da madalyayla döndü.

universiteli-dilaranin-hedefi-madalya_4‘İLAÇ YA DA KATKI MADDESİ KULLANMIYORUM’

Doping ya da steroid içeren hiçbir maddeyi kullanmadığını belirten Dilara Korkmaz, “Ben hiçbir ilaç ya da katkı maddesi almadan tamamen çalışmalarım sonrasında elde ettiğim vücudumla şampiyonalara katılıyorum. Bu da şansımı arttırıyor. Çünkü yarışma öncesinde alınan numunelerde birçok sporcunun doping maddesi içeren ilaçlardan kullandığı ortaya çıkıyor. Ama ben bunu yaptığım sırada ekonomik olarak zorlanıyorum. Sponsorum olması durumunda, daha iyi başarılar elde edeceğime inanıyorum. Bu başarılarımla sponsorlarımı da dünya çapınca tanıtabilirim. Ben elimden tutulmasını ve yeteneğim olan bu dalda ülkeme başarı getiren bir sporcu olmak istiyorum” dedi.

SPONSOR DESTEĞİ ÇAĞRISI

universiteli-dilaranin-hedefi-madalya_3393_Dilara Korkmaz’ın antrenman programıyla en ince ayrıntılarına kadar ilgilenen Özcan Giren ise “Katıldığımız 5 şampiyonadan 5 madalya ile döndük. Şimdi de Avrupa Şampiyonası’na hazırlanıyoruz. Ülkemizi en iyi şekilde temsil edip burada bir ilki gerçekleştirmek istiyoruz. Dilara başarıyı elde etmek için çok çalışıyor. Onun tek eksiği destek. Bunu da sponsorların vermesini bekliyoruz” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest