unlu-modaci-ile-yazar-arasinda-bilgelik-sohbeti_Bodrum’da düzenlenen imza gününde okuyucularıyla buluşan Işık Yazan, bilgelik seminerlerinde verdiği günlük mesajları ‘Gökyüzüne Kök Salmak’ kitabında topladı. Yazan’ın imza gününe katılan ünlü modacı Cemil İpekçi de bilgelik konusuyla ilgili sohbet etti.

İstanbul, Ankara, İzmir ve Bodrum’da bilgelik seminerleri veren Işık Yazan, kendi imkanları ile bastırdığı ‘Gökyüzüne Kök Salmak’ isimli kitabının tanıtım ve imza günü için Bodrum’a geldi. Doğan Kitapevi tarafından satışa sunulan kitabın imza günü D&R Marina mağazasında gerçekleştirildi. Yazan’ın yıl boyunca seminerlerde verilen bilgileri derlediği ‘Gökyüzüne Kök Salmak’ kitabını tanıtmak için düzenlenen imza gününe ünlü modacı Cemil İpekçi de katıldı. Yazan’dan bilgelik seminerleri ile ilgili bilgi alan İpekçi, bir süre sohbet etti ve kitabını imzalattı.

Yazan, “Bilgelik, mutlu olabilme sanatıdır. Mutluluk, insanın nelere sahip olduğuyla ilgili değil, kendi yüceliğini ve içinde bulunduğu varoluşun mutlak mükemmelliğini fark etmiş ve onunla uyum içinde olmasıyla ilgilidir. Bilgelik, ruhun eğitimidir. İnsanın hakikatleri keşfetmesi ve bunun farkındalığını yaşamasıdır. Bunu fark edip deneyimlediğiniz zaman mutluluk olur. İnsanın varlığına kök salmasını gökyüzü olarak yorumladım. 8 aylık bir seminerde, öğrencilerimle paylaştığım eğitimlerin taze kalmasını sağlamak amacıyla paylaştığım günlük mesajları bu kitapta topladım. Okuyucularımız bu kitapta 225 mesaj bulacak “dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest