uyusturucu-seminerine-ilgi-az-oldu_Bodrum’da gerçekleştirilen uyuşturucu seminerine yeterli ilgi gösterilmemesi üzüntü yarattı.

Muğla Valiliği, Bodrum Belediyesi ve Muğla İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Bodrum’un Konacık ve Turgutreis mahallelerinde “Madde kullanımı ve bağımlılıkta aileler ne yapmalı” konulu seminer düzenlendi. İki hafta önce uyuşturucu yüzünden bir gencin öldüğü, ikisinin ise komaya girdiği Bodrum’da düzenlenen seminer ilgi görmedi. İl Halk Sağlığı Müdürlüğünde görevli psikolog Hüseyin Sarıefe tarafından Herodot Kültür Merkezi’nde düzenlenen seminere toplam 4 kişinin katılması, ilgisizliği gözler önüne serdi.

NARGİLE KULLANIMINDA ARTIŞ

Seminere katılan ailelere madde kullanımına yönelmenin psikolojik ve toplumsal sebeplerini, kurtulmanın çözüm yolları hakkında bilgiler veren Sarıefe, ilçede nargile kullanımının büyük bir hızla arttığına, bunun sigaraya başlamada önemli bir etken olduğuna dikkati çekti. Katılımın düşük olmasının üzücü olduğunu belirten Sarıefe, “Turistik ilçelerimizde ne yazık ki uyuşturucu ve madde kullanımı var. Ve biz çocuklarımızı, gençlerimizi bu madde bağımlılığı konusunda yaşanan sorunlara dikkat çekmek ve özellikle çocukları madde kullanan ailelerin neler yapabileceği konusunda halkı bilgilendirmek amacıyla düzenlediğimiz seminerlere ilgi yok denilecek kadar az oldu. Bazı seminerlere kimse gelmediği için iptal etmek zorunda kaldık. Veliler, anne-babalar hem şikayet ediyorlar hem de bilinçlenme adına bir şey yapmıyorlar” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest