vali-cicek-bodrumMuğla Valisi Amir Çiçek Bodrum Turgutreis Turizm Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Ziyarette Vali Çiçek’e Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin eşlik etti.

Okul Müdürü Öner Faruk Ruhi’den okul ve öğrencilerin durumu hakkında bilgi alan Vali Çiçek, okuldaki denizcilik, konaklama seyahat, yiyecek ve içecek atölyelerini gezerek, öğrencilerin atölye çalışmalarını yerinde inceledi.

Öğretmenlerle bir araya gelen Vali Çiçek burada yaptığı konuşmada, “Muğla turizm bölgesidir. Bölgemiz turizm işletmelerinin insan kaynağı bu okullardan yetişir. Turizm uygulama okullarımızın turizm faaliyetleri ile iç içe olması oldukça önemlidir. Bu okullarımızda öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirerek, turizm sektörüne kalifiyeli personel kazandırmalıyız” dedi.

Turizm sektöründe nitelikli ara insan gücü yetiştirmede turizm okulların etkili olduğunu belirten Vali Çiçek, “Öğrencilerimiz bu okullardan alanında yetişmiş, deneyim kazanmış olarak mezun olacaklar. Turizm sektöründe hizmet kalitesinin arttırılmasında bu kişilere ihtiyaç vardır. Onun için öğrencilerimizi bu okullara teşvik etme yolunda çalışmalar yapmalıyız” diye konuştu.

vali-cicekMuğla Valisi Amir Çiçek, Bodrum Umurca İlkokulunu ziyaret etti

Vali Çiçek, okul ziyaretinde ilk olarak özel eğitim gören öğrencilerin sınıflarını gezerek, öğrencilere verilen eğitim hakkında öğretmenlerden bilgi aldı.

Daha sonra Okul Müdürü İskender Akar’dan okuldaki eğitim öğretim çalışmaları hakkında bilgi alan Vali Çiçek, okul aile birliği temsilcileri ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Vali Çiçek, burada yaptığı konuşmada çocuklara sadece okullarda bilgi aktarılmadığını belirterek, ”Bilginin aktarılmasında tecrübeli yöneticiler, öğretmenler, yakın arkadaşların da etkisi var. Bu konuda çocuklarla iletişim kurma metotlarını iyi bilmek gerekir. Bu noktada da öğretmenlerimize ve okul aile birliklerine çok iş düşmektedir. Bir okulda öğretmen ne ise, okul aile birlikleri de odur” dedi.

Vali Çiçek, okul aile birlikleri ve öğretmenlerin işbirliği içerisinde çalışmalarının istenilen hedeflere ulaşmada önemli bir rol oynadığını söyledi.

Güçlü bir ülke olma yolunda çok çalışılmasını gerektiğini ifade eden Vali Çiçek, “ Güçlü ülke; ekonomisi, üretimi, birlikteliği ve beyin gücüyle olur. Ülkemizin gücüne güç katacak nesiller yetiştirmeliyiz. Bu yolda da eğitimde fırsatları çok iyi değerlendireceğiz” dedi.

Vali Çiçek konuşmasının ardından beraberindeki heyetle birlikte 4/C sınıfına geçerek, öğrencilere ders çalışmaları konusunda tavsiyelerde bulundu.

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest