vanli-futbolcu-kizlar-bodrumda-(3)Bodrum’da hem kamp hem tatil yapan Van Mustafa Cengiz Ortaokulundan “Mor Menekşeler Yıldızlar Kız Futbol Takımı” Bodrum guletiyle mavi yolculuğa çıkarak Bodrum’un koylarını gezdi.

Van ilinden Bodrum’a gelen Van Mustafa Cengiz Ortaokulu Mor Menekşeler Yıldızlar Kız Futbol Takımının oyuncuları ve yöneticileri, 4 gün boyunca Bodrum’un Ortakent-Yahşi Mahallesi’nde bulunan Müskebi Club’da konakladı. Öğrenciler Bodrum’un tarihi mekanlarını ziyaret ederek yarımada turuna katıldı. Kız Futbol Takımı öğrencilerine tatil boyunca Van Mustafa Cengiz Ortaokulu Müdür Yardımcıları Adem Gürbüz, Rıza Rızaoğulları, okulun beden eğitimi öğretmeni ve takım antrenörü Ali İhsan Özmen ile İngilizce öğretmeni Gizem Cansel Özgür eşlik etti.

Geçtiğimiz mayıs ayında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler ile Van’ı ziyaret eden Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, başarılı kız futbolcuları Bodrum’a davet etmişti. Bu davete istinaden Bodrum’a gelen ve Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekiplerinin eşlik ettiği Vanlı kız futbolcular, Bodrum’da hem kamp yaparak antrenmanlarına devam etti hem de tatilin tadını çıkardı.

Ortaokul 7’nci ve 8’inci sınıf öğrencilerinden oluşan Mor Menekşeler Yıldızlar Kız Futbol Takımının 18 öğrencisi, ilk gün Bodrum Kalesi Sualtı Arkeoloji Müzesini, Halikarnas Mozolesini, Bodrum Deniz Müzesini ve Zeki Müren Müzesini gezdi. Ertesi gün ise yarımada turu yaparak Bodrum’un farklı yerlerini görme imkanını buldu. Vanlı grup son günlerinde, guletle Bodrum Limanı’ndan mavi yolculuğa çıkarak Bodrum’un koylarını gezdi. Kaldıkları süre boyunca akşam saatlerinde ise Van’da başlayacak olan maçlara hazırlık için, oteldeki futbol sahasında antrenman maçları yaptı.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u da makamında ziyaret ederek, kendilerine sağladığı bu imkanlar için teşekkür eden grup, geçtiğimiz pazar sabahı Van’a dönmek üzere ilçeden ayrıldı.

 

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest