Görevden uzaklaştırılan Türkbükü Belediye Başkanı Halil İbrahim Kaynar Kıyı Kanunu’na muhalefetten yargılandığı davadan beraat etti. Görevden uzaklaştırılmasının ertesi günü gerçekleştirilen duruşmada karara bağlanan davanın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gerekçelerden birinin daha düştüğünü iddia eden Kaynar, “Görevden uzaklaştırma gerekçelerinden bir tanesi ile ilgili bugün bir dava vardı. Mahkemede beraat ettik. Dava kıyı alanı ile ilgili bir duruşmaydı. Kelalaka açılan bir davaydı zaten. Ama üzücü bir olay bu. Son derece moralim yerinde, hizmetlerimize yine devam edeceğiz” dedi.

Görevden uzaklaştırılma gerekçeleri ile ilgili değerlendirmede bulunan Halil İbrahim Kaynar, “ Son gerekçeyi okuduğumuz zaman, yabancı ve yerli turistlerin geldiği bir beldede davaları olan bir belediye başkanının görev yapması sakıncalı gibi bir gerekçe var. 17 yıldır kamu görevi yürüten bir belediye başkanıyım. Gerçekten bizim Göltürkbükü’ne çok hizmetimiz geçmiştir. Oranın tanınmasında bizim payımız çoktur. Bu dönemden sonra yapacağımız çok güzel projeler var. Biz beldemizi hak ettiği yere getirmek için çalıştık. Bazı çıkar çevrelerinin bireysel hüsnü kuruntuları, olayı bu dereceye taşımıştır. Haklı olduğumu kanıtlamak için yasal haklarımızı kullanacağız. İçişleri Bakanlığımız bizim başvurularımızın ardından haklı olduğumuzu anlayacaktır. Haklı olduğum için vicdanen rahatım.” dedi.

Gerekçeler ile ilgili birçok davasının olduğunu belirten Halil İbrahim Kaynar, “Bu maddelerin içinde bulunan konularla ilgili birçok davam oldu. Bu davalardan beraat ettim. Meseleyi biraz şişirmişler, şişirmeye çalışmışlar. Haksız mal edinmeyle ilgili yargılandım. Bu konudan da beraat ettim. 1999′dan beri devam eden birçok davayı bu soruşturmaya koymuşlar. Önümüzdeki günlerde itirazlarımızı yapacağız. Biz de kendimizi haklı çıkarmak için hukuk savaşına başlayacağız.” şeklinde konuştu.

Çalışmaların devam edeceğini belirten Kaynar, “ Bizim bu dönem çok önemli projelerimiz vardı. Özellikle kıyı düzenlemesi ile ilgili yaptığımız çalışma. Devletin devamlılığı vardır. Bu çalışmalar devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest