vodafone-freezone-(1)8-9 Nisan tarihlerinde İzmir Arena’da yapılacak elemelerde, Muğla’yı 14 lise temsil edecek. Bodrum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Merter Anadolu Lisesi ve Turgutreis Anadolu Lisesi & Açık Öğretim Anadolu Lisesi de elemelere katılacak okullar arasında.

Türkiye’nin en uzun süreli gençlik organizasyonu olan “Vodafone Freezone 19. Liselerarası Müzik Yarışması”nın eleme etabı, İzmir elemeleriyle sona eriyor.

İstanbul ve Ankara’dan sonra, 8-9 Nisan tarihlerinde İzmir Arena’da yapılacak elemelerde, Muğla’yı 14 lise temsil edecek. Marmaris Özel Türk Koleji K.E.V. Kampüsü, Fethiye Fatih Anadolu Lisesi, Üzümlü İMKB Anadolu Lisesi, Özel Profesyonel İlgim Anadolu Lisesi, Muğla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Menteşe Gazi Anadolu Lisesi, Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bodrum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ömer Özyer Anadolu Lisesi, Özel Merter Anadolu Lisesi, Dalaman Anadolu Lisesi, Özel Özbilim Temel Lisesi, Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi yarışmada kendi okulları adına yarışacakken, Turgutreis Anadolu Lisesi & Açık Öğretim Anadolu Lisesi öğrencileri ise kurdukları ortak grup ile şehirlerini temsil edecek.

İzmir elemeleri için okullarında kurdukları orkestralarla çalışan Muğlalı genç ve yetenekli müzisyenlerin hedefi, yarışmada okullarını en iyi şekilde temsil etmek ve bu senenin büyük ödüllerini kazanmak.

Her sene binlerce liselinin coşkulu bir katılım gösterdiği yarışmanın İzmir elemelerinde,21 ilden toplam 150 okul yarışacak.

Büyük Final 29 Nisan’da İstanbul’da

Liselilerin, profesyonel müzik hayatına adım atma hayallerini gerçeğe dönüştüren Serhat Hacıpaşalıoğlu liderliğindeki End Productions’un liselileri bir kez daha sahneye davet ettiği yarışmanın elemeleri İzmir’de son bulacak.

Finale kalan liselerin, profesyonel bir jüri tarafından belirleneceği yarışmanın dev finali ise 29 Nisan’da İstanbul Volkswagen Arena’da yapılacak. Finalist okulları 29 Nisan’da birçok sürpriz bekliyor.

Hayalleri Süsleyen Ödüller

Türkiye’den tüm liselerin katılımına açık olan yarışmada elemeyi geçip finale katılmaya hak kazanan liseli müzisyenleri, 29 Nisan’da İstanbul’da yapılacak büyük finalde birbirinden güzel hediyeler bekliyor.

İcra dalında birinci olan okula müzik stüdyosu ve para ödüllerinin yanı sıra; üstün başarı gösteren iki öğrenci de İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden karşılıksız eğitim bursu kazanacak.

Yarışmanın “İcra” dalında ilk üçe giren gruplar için:

1.lik ödülü: 10.000 TL

2.lik ödülü: 7.500 TL

3.lük ödülü: 5.000 TL

Orkestra / Sahne Performansı dallarında ilk üçe giren gruplar için:

1.lik ödülü: 6.000 TL

2.lik ödülü: 4.000 TL

3.lük ödülü: 2.000 TL

Kız Solist / Erkek Solist / Enstrüman / Beste dallarında ilk üçe giren yarışmacılar için:

1.lik ödülü: 3.000 TL

2.lik ödülü: 2.000 TL

3.lük ödülü: 1.000 TL

Geçen yıl, tüm Türkiye’den 400 lisenin yarışmaya katıldığı ve 2400 öğrencinin, genç sanatçılar olarak sahne aldığı yarışmada, “Gaziantep Kolej Vakfı Özel Lisesi” birinciliği göğüslemişti. Bu sene de yarışmacıların yanı sıra ünlü isimlerin de gerek sahne alarak, gerekse jüri olarak destek vereceği yarışmada, hangi ilden hangi lisenin birinci olacağının heyecanı, tüm liselerde yaşanmaya başladı.

Yarışma için ayrıntılı bilgiye www.vodafonefreezone.com adresinden ulaşılabilir…

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest