babadag-yamac-parasutu-ucuslari-(2)Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde yamaç paraşütü pilotları 23- 24 Nisan tarihlerinde yapacakları indirimli uçuşlardan elde ettikleri gelirleri şehit ailelerine bağışlayacak.

Fethiye Ölüdeniz’de 24 yamaç paraşütü pilotu, şehit ailelerine destek olmak için kampanya başlattı. 23-24 Nisan tarihlerinde yapacakları uçuşların ücretini 250 liradan 90 liraya çeken pilotlar, elde edilecek geliri, şehit ailelerine bağışlama kararı aldı. Etkinlik kapsamında 23 Güneydoğu gazisini ücretsiz uçuracak pilotlar, hem şehit ailelerine destek olmak, hem de 1965 rakımlı Babadağ’dan yamaç paraşütüyle uçmak isteyenleri Ölüdeniz’e davet etti.

2 Bin Metrede Şehitler Anılacak

Yamaç paraşütü pilotu Cemal Övet, pilotların günlük atlayış sayısının 5′le sınırlı olması nedeniyle kampanyaya 160 kişinin katılabileceğini söyledi. Etkinlik kapsamında paraşütlerin Türk bayraklarıyla havalanacağını belirten Övet, şehitlerin gökyüzünde anılacağını kaydetti. babadag-yamac-parasutu-ucuslari-(1)Kampanya kapsamında yamaç paraşütü yapmak isteyenlerin kendisine sosyal medya üzerinden de ulaşabileceğini aktaran Övet, “Her gün şehit haberleriyle uyanıyoruz. Gerçekten bizleri üzüyor. Askerlerimiz, polislerimiz bizler için çetin bir mücadele veriyor. Biz de ‘Uçuş yaparak ailelere yardımımız olur’ diye düşündük. Bir yandan da dikkati şehit aileleri üzerine çekmek istiyoruz. Etkinliğimize 2 bin metrede şehitlerimizi anarak başlayacağız. Bunun yanında 23 Güneydoğu gazimizi hiçbir ücret almadan uçuracağız. Sezondaki ücretlerimiz 250 lira. Dövizin de artmasıyla yamaç paraşütü fiyatları da artıyor. Bu etkinliğe katılanlar hem şehit ailelerine bağışta bulunacak, hem de hayatlarında bir defa Ölüdeniz gibi cennet parçası bir yerden uçuş gerçekleştirecek” diye konuştu.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest