bodrumda-copluk-alanda-yangin-Bodrum’da çöplük alanda çıkan yangın 8 saatlik bir çalışma ardından kontrol altına alınabildi. Yangın sonrası bölgede soğutma çalışması yapılıyor.

Bodrum’un Yokuşbaşı Mevkii’ndeki katı atık vahşi depolama alanında dün öğle saatlerinde çıkan yangın, ekiplerin yoğun çabasıyla akşam kontrol altına alınabildi. Ardından belediye ve orman ekipleri, bölgede soğutma çalışması başlattı. Halen soğutma çalışmalarının sürdüğü bildirildi. Bölgeden yükselen siyah dumanlar  gökyüzünü kapladı. CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, Facebook hesabından “Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Bodrum’da modern katı atık depolama tesisinin yapılmasına engel olmaya çalışanlar nasıl, mutlu musunuz? Bodrum’da yatırıma sırf siyasi nedenlerle karşı çıkanlar geçen ay Gündoğan çöplüğü şimdi Torba çöplüğünde yangın çıktı. Bunlar artık Bodrum’un kaderi olmasın” paylaşımı yaptı.

bodrumda-copluk-alanda-yangin-_gunduzBodrum Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Kocadon ise çöplük alanından Facebook sayfasına fotoğraflar ekleyerek, “Vahşi depolamanın sebep olduğu yangını yine hep beraber yaşıyoruz. Yıllardır düzenli katı atık tesisi için uğraşıyoruz. Büyükşehir ile beraber yol aldık. Katı atık projesiyle ilgili kafasında soru işareti olanlar bu yangınların çevreye ve ormana vermiş olduğu zararı görsünler. Umuyorum en kısa sürede düzenli katı atık depolama sistemine geçer ve bu tür tehlikeli durumlar ile bir daha karşı karşıya kalmayız” paylaşımında bulundu.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest