Barlar Sokağı’nın İhalesi Bitmek Üzere…

Bodrum Belediyesi, yaz sezonunun sona ermesinin ardından altyapı çalışmalarını hızlandırıyor. Uzun süredir gündemde olan Bodrum Barlar Sokağı’nda çalışmalar Aralık ayı başında başlayacak.

Geçtiğimiz yıl Gümbet’de yapılan çalışmaların benzeri, önümüzdeki günlerde Barlar Sokağı olarak bilinen Cumhuriyet Caddesi’nde gerçekleştirilecek. Aralık ayı itibari ile başlanması planlanan çalışmalar kapsamında, Halk Eğitim Merkezi ile Penguen Pastanesi arasında kalan alanda altyapı çalışmaları gerçekleştirilecek. Aynı çalışma kapsamında Bodrum Belediye Meydanı da Kaymakamlık önüne kadar olan alanda yenilenecek.

Yıkım Yapılmayacak…

Konu ile ilgili sorularımızı yanıtlayan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon bölgede yıkım yapmayı planlamadıklarını ifade ederek, “Orada bizim yıkım diye bir düşüncemiz yok. Sadece esnafın cephe düzenlemesi yapmasını isteyeceğiz. Bu arada belediyenin önünden Fink’e kadar olan bölümün projesi bitmek üzere oraya da başlayacağız. Kısaca özetlemek gerekirse bu kış Halk Eğitim Merkezi’nin oradan Penguen Pastanesi’ne kadar olan bölüm ve Belediye Meydanı’ndan Fink’e kadar olan bölümde çalışmalar yapılacak” dedi. Barlar Sokağı ihalesinin sonuçlanmak üzere olduğunu belirten Kocadon çalışmaların Aralık ayı başında başlayabileceğini ifade etti.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest