Belediye Ekipleri Sokak Açmak İçin Bahçe Duvarlarını Yıktı

Umurça Mahallesi Bardaklar Sokak ile Aligalip Sokak devamında bulunan dar sokak genişletildi. Belediye ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışmalara bazı vatandaşlar tepki gösterdi. Arsa duvarı yıkılan yaşlı kadın iş makinasının önünden uzun süre kalkmadı.

Bodrum Belediyesi ekipleri tarafından Omurça Mahallesi’nde gerçekleştirilen sokak genişletme çalışmalarında gergin anlar yaşandı. Bahçe duvarları yıkılan ve arazilerinden 2-3 metre kaybettiklerini iddia eden, mülk sahipleri Gülizar Tutan ve Mehmet Altınbilek, ekiplere tepki gösterdi. Uzun süre iş makinesinin önünde oturan Gülizar Tutan, gözyaşlarına hakim olamadı. İş makinesinin önünde uzun süre ağlayan Tutan, Başkan Kocadon’a tepki gösterdi.

Başkan’ ın kendilerine gelerek, “Nine seni üzmeyeceğiz” dediğini iddia eden Tutan,“ ‘Bahçenin önünden su kanalını geçireceğim’ dedi, ‘ Tamam’ dedim. Daha sonra haber verilmeden dozerle geldiler, tarlamın içinde tuvalet ve dut ağaçlarım vardı, onları yıktılar. Benim oturduğum ev 40 senelik, şimdi de daha fazla yer açmak istiyorlar. Beni fakirim diye ezip geçiyorlar” dedi.

Gülizar Tutan’ın kardeşi, mülk sahiplerinden Mehmet Altınbilek ise  ”Başkan Kocadon fakir düşmanıymış, bütün yolu bizden alıyor. Yaptırmışlar büyük inşaatları, çekmişler altlarına lüks araçları, fakir olduğumuz için bize yardımcı olmuyorlar. Bu evler yapılmış, diğer arsalardan bir karış almıyor, bizim arsadan 5 -6 metre alıyorlar, bu büyük bir haksızlık. Var mı Türkiye’nin başka yerlerinde böyle birşey, ben görmedim. Kocadon’un kendisi de buraya gelmiyor. Sözde 2 metre gireceğiz demişlerdi, biz de razı olduk şimdi 6 metre giriyorlar, bu nasıl bir düzen anlayamadım” diyerek tepki gösterdi.

Mahalle sakinlerinin bir kısmı ise sokağın açılmasının faydalı olacağını ifade ederek, “Geçtiğimiz yıllarda burada sokak olmadığı için evlerimizi su bastı. Yapılan çalışmayla su akışı sağlanacak. Bizim bahçenin de bir kısmı alındı, duvarlarımız yıkıldı” dediler.

 Belediye ekipleri tepkilerin ardından sokak kenarında bulunan bahçe duvarlarının bir kısmını yıktı.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest