kempinskiYalı Mahallesinde bulunan Dünyaca ünlü bir otelin yanından geçen yolu bariyerle kapatması tepkilere neden olmuştu.

Geçtiğimiz günlerde bazı haber sitelerinde yolun kapatılması ile ilgili haberler çıkarken, yolun Bodrum Kaymakamlığı’ndan alınan izinle kapatıldığı öğrenildi. Kempinski Otel Barbaros Bay’ın Bodrum Kaymakamlığı’na “Yol Güvenliği” konulu verdiği dilekçeye istinaden Bodrum Kaymakamlığı’nın yolun güvenlik gerekçesiyle kapatılmasına izin verdiği dilekçe ise şu şekilde:

“İlgi yazınızda belirtilen Kempinski Otel Barbaros Bay otelinin giriş yolunun devamında imar ve kamuya açık kadastro yolu bulunmaması ve ülkemizin içinde bulunduğu olağanüstü koşullarda kempinski_2dikkate alınarak arka alandaki mülkiyet sahipleri dışında işletmenizce tanınmayan şahısların ve araçların geçişlerinin önlenmesi, zorunlu durumlarda otelinizin güvenlik müdürlüğünün bilgisi dahilinde geçişlere izin verilmesi ile bu konudaki güvenliğin işletmenizce sağlanmasının uygun olacağı değerlendirilmektedir. Bilgi ve gereğini rica ederim”.

Bodrum Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Muammer Şaşmaz tarafından imzalanan belgenin tarihi ise 28 Temmuz 2016.

Haber: Mehmet Can Meral

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest