yukselecek-demirel-unutulmadi1Muğlalı şair, yazar ve gazeteci Yükselecek Demirel, Menteşe Belediyesi ile Sanatseverler Derneği tarafından düzenlenen etkinliklerle anıldı.

İskender Alper Konakaltı Kültür Merkezi’ndeki anma etkinliğinde konuşan CHP’li Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Yükselecek Demirel’in Muğla’nın kültür, sanat ve basın camiasına katkı koyan duayen bir isim olduğunu söyledi. Başkan Gümüş, “Yükselecek Demirel bedenen aramızdan ayrılsa da o, şiirleri, kitapları ve eserleri ile her zaman bizlerle olacaktır. kentin kültürel ve sosyal gelişimine katkı koyan, sanatsal yönüyle pek çok kişiye örnek olmuş, gazeteci Yükselecek Demirel’i unutmadık. Başta ailesi arkadaşları dostları ve sevenleri onun için bir araya geldiler. Onu bir kez daha saygı ve özlemle anıyoruz” şeklinde konuştu.

Başkan Gümüş’ün konuşmasının ardından anma etkinliğine katılan Demirel’in arkadaşları kürsüye çıkarak onunla ilgili duygu ve düşüncelerini paylaşarak anılarını anlattılar. Daha sonra yerel sanatçılar Hüsnü Özbilgi ve Ozan Balcı, Yükselecek Demirel’in şiirlerinden besteledikleri şarkıları seslendirirlerken, sanatçı İbrahim Ethem Yağcı ile Uygar Karaca da bağlama ile çaldıkları şarkılarıyla Demirel’i andılar. Etkinliğin sonunda Yükselecek Demirel’in eşi ve ailesine gün anısına Başkanı Gümüş tarafından plaket takdim edildi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest