marmariste-bir-ozel-okul-ve-iki-yurda-muhur_5Muğla ilçelerinde, FETÖ’ye bağlı oldukları belirtilen okul, yurt ve dershaneye mühür vuruldu.

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü KOM ekipleri ile Ortaca ve Dalaman Emniyet Müdürlüğü ekipleri Fethullahçı terör örgütüne yönelik operasyonlar kapsamında Dalaman’da bir okul, Ortaca’da bir dershane ve bir yurt mühürlendi. Emniyet yetkilileri ile birlikte Milli Eğitim Müdür ve Şube müdürlerinin katılımı ile gün boyu yapılan aramalarda Dalaman’daki okuldan 7 bilgisayar kasası, çok sayıda kitap ve belgeye el konuldu. Ortaca’da birer dershanede ve yurtta yapılan aramalarda 6 adet bilgisayar kasası, Fethullah Gülen’e ait 500 kitap, ile çok sayıda belgeye el konuldu. Ardından okul yurt ve dershanenin kapılarına mühür vuruldu.

Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Fethullahçı Terör Örgütü yapılanmasının Ortaca, Dalaman ve Köyceğiz’de tespit edilen tüm kurumlarının tasfiyesine yönelik çalışmalarının devam edileceği bildirildi. Öte yandan arama yapılan dershanede iki bina arasında gizli bir geçit olduğu belirtilirken buraya açılan kapıda içeriye girildiğinde çok sayıda kitap ve 2 bilgisayar kasasına da el konulduğu kaydedildi

marmariste-bir-ozel-okul-ve-iki-yurda-muhur_2Marmaris’te bir özel okul ve iki yurda mühür

Marmaris’te, Fethullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yakın olduğu ileri sürülen bir özel okul ve iki yurt, Valilik tarafından mühürlenerek kapatıldı.

Muğla Valiliği tarafından bugün saat 16.00′da, Fethullahçı Terör Örgütü’ne yakınlığı olduğu belirtilen Armutalan Mahallesi’ndeki Özel Ufuk Eğitim Kurumu, Beldibi Mahallesi’nde bulunan Hayri Bey Ortaokul Erkek Öğrenci Yurdu ve Hatice Hanım Ortaokul Kız Yurdu mühürlendi. Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele Bürosu ekipleri, özel okula ve yurda gelerek içeride arama yaptı. Yapılan aramalar sonrası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden gelen görevlilerle birlikte okulun ve iki yurdun kapılarına Valilik yazısı asılarak mühürleme yapıldı. Polisin yaptığı aramalarda bir delile rastlanılmadığı ileri sürüldü. İçinde anasınıfı, ilköğretim ve ortaokul barındıran Özel Ufuk Eğitim Kurumları binası önüne gelen veliler durumu anlamaya çalıştı.

marmariste-bir-ozel-okul-ve-iki-yurda-muhur_1Görüntü ve fotoğraf alınmasını istemeyen veliler, “Bu okulun eğitimi çok iyi olduğu için çocuğumuzu kayıt ettirdik. Yıllık 10 bin lira para verdik, şimdi bu parayı nasıl geri alacağız? Kimse bir açıklama yapmıyor, okul yönetiminden kimseyi bulamıyoruz” dedi.

Marmaris Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, “Burada eğitim veren öğretmenlerin lisansları Bakanlık nezdinde iptal edilmiştir. Velilerimiz her türlü soru ve sorunları için bizlere başvurabilirler” dedi.

Polisin, özel okulun yöneticilerinin, ifadesi alınmak üzere bulunmaları için çalışma yaptığı belirtildi.

Haber: DHA

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest