zabita-okul-kantinlerini-denetledi_5125_dhaphoto3Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından okul kantinlerine gıda ve ruhsat denetimi yapıldı.

Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile Sağlık Birimi personellerinin de bulunduğu okul kantini denetimlerinde ekipler, kullanılan gıdaların Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan olması gerekenlerin belgelenmesini kontrol etti. Ekipler ayrıca gıdaların uygun koşullarda ve kaplarda saklanması, mutfak gereçlerinin kullanılabilir olması, personel hijyeni, gazlı içecek bulundurulup bulundurulmadığını denetleyerek, kantinlerin çalışma ruhsatları ve işletme kayıt belgeleri, temizlik ve hijyen koşulları, havalandırma sistemleri ve bulundurulması gereken etiketleri tek tek kontrol etti.

Denetim sonucunda bazı kantinlerde bulunan az miktarda son kullanma tarihi geçmiş ürün, imha edilmek üzere Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Yalıkavak 4. Bölge Zabıta noktasına götürüldü. Yeni yıl öncesi Gündoğan, Yalıkavak ve Göltürkbükü Mahalleleri’nde gerçekleşen denetimler diğer bölgelerde de aralıklarla devam edecek.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest