bodrumda-14-kisi-adliyede_4Bodrum’da gerçekleştirilen FETÖ PDY operasyonları kapsamında mahkemeye çıkarılan 14 zanlının tamamı tutuklandı.

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Bodrum Grup Amirliği (KOM) ekipleri, darbe girişimi sonrası Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, “Merter Koleji kemik kadrosu” olarak adlandırılan aralarında iş adamları, öğretmen ve okul yönetiminden kişilerin de bulunduğu Mustafa Er, Servet Öztürk, Ali Özçelik, Ceyhun Üstüner, Ali Rıza Pekdemir, Hakan Akçaalan, Kadir Kurt, Sayit Gönen, Ömer Faruk Koçdoğdu, Ali Yetimoğlu, Halil İbrahim Avcı, Osman Sargın, Mustafa Acar ve İzmir Tire’de yakalanıp kente gönderilen ve “FETÖ’nün Bodrum İmamı” olduğu öne sürülen “Asım” kod adlı Çağrı Acar’ı gözaltına alınmıştı. Emniyet Müdürlüğü’nde sorguları tamamlanan 14 kişi, bugün Bodrum Adliyesi’ne sevk edilmişti.

Yaklaşık 20 saat adliyede kalan zanlılar çıkıraldıkları mahkemece tutuklanarak Muğla Cezaevine götürüldüler.

Gözaltındaki kişilerin ev ve iş yerlerindeki aramalarda bulunan 20 bilgisayar ve tablet, örgütsel doküman, Fethullah Gülen kitapları, CD’ler, çok sayıda 1 dolara el konulduğu da ifade edildi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest