zulfu-livaneli-osman-gurunMuğla’da tatilini geçiren ünlü şarkıcı, yazar ve politikacı Zülfü Livaneli, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ü makamında ziyaret etti. Livaneli, Gürün’e yazdığı kitapları hediye etti.

Ünlü sanatçı Zülfü Livaneli, tatilini geçirdiği Muğla’da, CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ü ziyaret etti. Muğla’nın Gazi Mustafa Kemal Atatürk adını yaşatan sokakları, heykelleri, geniş caddeleri, temiz sokaklarıyla çağdaş bir Türkiye kenti olduğunu söyleyen Livaneli, hayatında önemli bir yeri olan ve eskiden adliye olan Muğla Büyükşehir Belediyesi hizmet binasıyla ilgili geçmişini anlattı: “Muğla Büyükşehir Belediyesi hizmet binanız eskiden adliye idi. Çocukluğumda babam bu binada savcı olarak görev yaptı. Tarihi dokusunu koruduğunuz bu binaya girince o günleri hatırladım. Muğla benim için özel bir şehir. Muğla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Zübeyde Hanım isimlerini yaşatan caddeleri, sokakları, heykelleri, geniş sokakları, tertemiz caddeleri ile tam bir Türkiye kenti. Muğla’da çok yerinde hizmetler yapıyorsunuz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Gürün ise, “Bilgi ve birikimini yazdığı kitaplar, senaryolarla muhteşem sesini şarkılarıyla bizlere ulaştıran çok değerli sanatçı Zülfü Livaneli’nin ziyareti bizleri mutlu etti. Zülfü Livaneli’nin çocukluğunun, savcı olan babasının görevi gereği o zamanın adliyesi şimdilerde Muğla Büyükşehir Belediyesi hizmet binamızda geçmesi, o özel günlere dönmesi çok özel bir andı. Değerli yazar, sanatçı Zülfü Livaneli’ye ziyareti ve hediye ettiği kitapları için teşekkür ediyorum” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest