koy-senligi-postBodrum Bahçeşehir Koleji tarafından ilki 2016 yılında düzenlenen Köy Şenliklerinin 4 ncüsü haftasonu gerçekleşiyor.

Bahçeşehir Koleji Bodrumluların katılımı ve işbirliğiyle gerçekleştirilen “Köy Şenliği” ile sosyal sorumluluk projesine farklı bir bakış açısıyla yaklaşıyor. Şenlikte öğrenciler ve katılımcıların el emeği göz nuru ürünlerini satışa sunulurken, elde edilen gelir, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Bu yıl 4.’sü düzenlenen Köy Şenliği’nde 2016’da, Sivil Toplum Kuruluşu Lalibela Food Company ile birlikte yürütülen destek projesiyle Etiyopyalı çocuklar için giysi, ayakkabı, kırtasiye malzemesi, kitap ve oyuncak toplayarak Lalibela’da yaşayan çocuklara gönderildi. Aynı sene, Kerem Aydınlar Ortaokulu’nda ise “Robotik Atölyesi” kuruldu.  k 2017’de 2.’si “Oyuna Engel Yok” sloganıyla düzenlenen şenlikte elde edilen gelirle Bodrum Kumbahçe’de bir engelli oyun parkı istasyonu inşa edildi. 2018’de 3 vatandaşa akülü sandalye yardımı yapıldı.

7 Aralık 2019 Cumartesi günü 4.’sü gerçekleştirilecek olan Köy Şenliği’nden elde edilecek gelir ise; eğitim araç ve gereç ihtiyaçlarının karşılanması için bir köy okuluna bağışlanacak.

Şenlikte öğrenciler tarafından öğretmenleri eşliğinde hazırlanan seramik ürün standından ev yapımı reçel standına, organik ürün pazarından yöresel yemeklere pek çok alternatifi bir arada bulunacak.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest

Yorum Yap